Sony’den PlayStation 5 satış rakamları için yeni açıklama

Sony, 31 Mart 2021 itibarıyla sattığı toplam PlayStation 5 sayısının 7.8 milyon olduğunu açıkladı. PlayStation Plus servisinin abone sayısı ise bir yıl önceye kıyasla yüzde 14.7 oranında arttı ve 47.6 milyona çıktı. PlayStation biriminin Sony’nin 2020 finansal yılı genelindeki toplam operasyon kârı ise 342.2 milyar yen (25,78 milyar TL) oldu. Bunun bir rekor olduğunu belirtmekte fayda var.

Sony’nin bir önceki finans raporu, 2020’nin sonu itibarıyla satılan PlayStation 5 sayısının 4.5 milyon olduğunu göstermişti. Bu da yılın ilk üç ayında 3.3 milyon PlayStation 5 satıldığı anlamına gelirken, Sony’nin üretim kapasitesi konusunda fikir edinmeyi sağlıyor. PlayStation 5 satın almanın hâlâ oldukça zor olduğunu ve talebin arzın bir hayli üstünde seyrettiğini belirtmek gerekiyor. Çeyrek bazındaki düşüş, Sony’nin PlayStation 5’in çıkışından önce üretim kapasitesini artırmasıyla açıklanabilir.

NPD bir süre önce PlayStation 5’in ilk beş aylık satış performansıyla ABD tarihinin en hızlı satan oyun konsolu olduğunu açıklamıştı. 2021’in ilk üç ayında ise Nintendo Switch satışlarının ABD’de PlayStation 5’i solladığı görülüyor. PlayStation 5’i bulmak oldukça zor olduğu için bu duruma pek şaşırmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony PS5 ekran görüntüleri için yeni paylaşım yöntemini test ediyor

PlayStation 5 satışlarıyla ilgili bilgi veren Sony, PlayStation 4’ü de unutmadı. Geçtiğimiz çeyrekte ekstra 1 milyon PlayStation 4 satılırken, konsolun toplam satış rakamı da 115.9 milyona ulaştı. Bu noktada PlayStation 5’in PlayStation 4’e kıyasla daha hızlı bir çıkış dönemi performansı sergilediğini belirmekte fayda var. PlayStation 4, çıkışından 5 ay sonra 7 milyon satış rakamını görmüştü.

Disney 2022’de izleyicilerle buluşacak Marvel filmlerinin gösterim tarihlerini değiştirdi

Disney, Marvel Sinematik Evreni'nden yapımların da aralarında bulunduğu çok sayıda filminin gösterime gireceği tarihi değiştirdi. Variety'nin haberine göre; söz konusu değişiklikler filmlerin yapım sürecinde...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun