Sony Nixxes Software oyun stüdyosunu satın alıyor

Sony oyun sektöründeki satın alımlarına Nixxes Software isimli stüdyo ile devam ediyor. Merkezi Hollanda’da olan Nixxes Software Crystal Dynamics, IO Interactive ve Eidos Montreal gibi şirketlere oyunlarını PC’ye taşımalarında yardımcı olmasıyla tanınıyor.

Nixxes’in kurucusu ve kıdemli direktörü Jurjen Katsman, Sony ile yaptıkları anlaşmayı şu sözlerle değerlendirdi: “Teknik ve gelişimsel uzmanlığımızı PlayStation Studios gibi bir devin kullanımına sunacağımız için sabırsızlanıyoruz ve çok heyecanlıyız.”

Nixxes’in satın alınması, Sony’nin daha fazla özel oyunu Windows’a taşımaya hazırlandığını gösteriyor. Şirket geçtiğimiz yıl Horizon Zero Dawn ve Days Gone’ı Steam ve Epic Games Store’a eklemişti.

Sony’nin başkanı ve CEO’su Jim Ryan, gelecekte şirket bünyesinde geliştirilen daha fazla oyunun PC versiyonunun çıkacağını belirtmişti. Sony, Nixxes Software öncesinde Returnal’ın geliştiricisi Housemarque’yi satın aldığını da duyurmuştu.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun