Sony Mobile Türkiye’den çıkıyor mu?

sony mobile türkiyeSony’nin akıllı telefon pazarında rekabetçi hâle gelmek için gösterdiği çabanın yakından tanığıyız. Şirketin üst segment Xperia telefonları diğer büyük üreticilerin amiral gemisi ürünleri kadar ses getiriyor. Benzer şekilde orta segment için sunulan ürünlerin de dikkat çekici özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Ancak tüm bunlar şirketin hedeflediği başarıyı yakalaması için yeterli olmuyor gibi görünüyor.

Üstelik gelişmekte olan pazarlarda Sony’nin karşısında hem yerel üreticiler hem de Vivo, Xiaomi gibi, üstün özellikleri daha uygun fiyatlarla sunan ve tüketicinin ayağını alıştırmış olan üreticiler var. Türkiye özelinde General Mobile ve Xiaomi gibi şirketleri bunlara örnek olarak gösterebiliriz. İşte bu durum, Sony Mobile’ın yeniden değerlendirme yapmış olmasına neden olabilir.

Genellikle doğru çıkan akıllı telefon ve diğer mobil cihaz sızıntılarıyla tanıdığımız Evan Blass, nam-ı diğer @evleaks, ilginç bir iddia ortaya attı. Akşam saatlerinde bir tweet atan Blass, Sony’nin Türkiye ofisini ve operasyonlarını yakın zaman içinde kapatacağını öne sürdü. Blass’ın tweet’i aşağıda yer alıyor:

https://twitter.com/evleaks/status/1012047085426835457

Söz konusu mesaj, “Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki Sony Mobile hayranları için kötü haber: Şirketin ekim ayı itibarıyla bölgedeki operasyonlarını ve ofislerini kapatacağını duyuyorum.” şeklinde Türkçeleştirilebilir.

Sony Mobile’dan henüz konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmadı. Söz konusu iddianın Blass gibi güvenilir sayabileceğimiz bir kaynaktan gelmesi, doğruluğunu yükseltiyor. Yine de, Sony Mobile Türkiye ofisinden resmi bir açıklamayı beklemekte fayda var gibi görünüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...