Sony’nin mobil biriminden 1000 kişiyi işten çıkaracağı söyleniyor

sony-xperia-z3-inceleme-00017

Sony’nin mobil biriminde bazı sıkıntılar yaşadığı uzun süredir biliniyor. Ancak gelen son haberler, yaşanan sıkıntıların işgücünde ciddi bir kesintiyi zorunlu kılacak bir noktaya ilerlediğini gösteriyor.

Reuters’in Japonya merkezli Nikkei’ye dayandırdığı haberine göre, Sony mobil biriminden yaklaşık 1000 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket kısa bir süre önce de 1000 çalışanıyla yollarını ayırmış ve bu kararın gerekçesi olarak 2014 mali yılının ikinci çeyreğinde istenen performansa ulaşılamaması gösterilmişti.

Sony’nin, 2015 mali yılının sonuna kadar mobil biriminin yüzde 30’uyla vedalaşacağı da ortalıkta dolaşan iddialar arasında yer alıyor. Şirketten bu konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, Sony’nin ağırlık merkezini kârlı iş kollarına kaydırma planı göz önüne alındığında bu söylentiler şaşırtıcı olmaktan çıkıyor. Zira, akıllı telefonlar Sony’nin mali bilançolarını olumsuz olarak etkileyen ürünler arasında üst sıralarda bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...