Sony Linkbuds S kulaklıklar hafif gövde ve güçlü özelliklerle geliyor

google news abone ol

Sony, Linkbuds serisine katılan en küçük ve hafif kablosuz kulaklığı Linkbuds S’yi duyurdu. Şirketin belirttiğine göre Linkbuds S, Sony’nin sensör teknolojisi ve ortak iş birlikleriyle yeni bir ses deneyimi yaratırken, kulaklıkta “Hep Açık” bir kullanım tecrübesi sunuyor.

Sony, sensör ve uzamsal ses teknolojisinden yararlanan bu kulaklıkların, Ingress gibi AR oyunlarında eğlenceli ve sürükleyici bir deneyim yaşamaya yardımcı oluyor. Bu yeni model aynı zamanda müziğe hızlı erişimi sayesinde kullanıcıların sevdikleri müziklere ulaşmalarını kolay hale getiriyor.

Yaklaşık 4,8 gram ağırlığındaki bu son derece küçük ve hafif kablosuz kulaklıklar, Sony’nin belirttiğine göre, insan kulağına mükemmel şekilde uyan formu, ergonomik bir tasarımla birleştirerek daha dengeli kullanım sağlıyor. Bu eşsiz tasarımıyla tüm gün süren kullanım deneyiminde rahatsız edici kulak ağrılarının önüne geçiyor. Sony’ye göre, LinkBuds S kullanıcılara her iki deneyimin de en iyisini sunuyor. Kullanıcıların çevresindeki dünyayla etkileşime girmesini sağlayan LinkBuds ortam sesi özelliğini, yine kullanıcıların sadece sevdiği içeriğe odaklanmasını sağlayan yüksek kaliteli gürültü engelleme ile birleştiriyor.

Sony Linkbuds S kulaklıklar hafif gövde ve güçlü özelliklerle geliyor

Bulunulan alana göre ortam sesi ayarlarını düzenleyen ve ideal bir dinleme deneyimi sunan  Uyarlanan Ses Kontrolü de kulaklığın dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Sony, AR ses sistemleri geliştiren Niantic şirketi ile gerçekleştirdiği ortaklık sayesinde kullanıcıların yalnızca görsel olarak değil aynı zamanda işitsel olarak da keyif almalarını amaçlıyor. LinkBuds S’yi kullanarak “Ingress” oyunları oynandığında, sensör ve uzamsal ses teknolojisi, oyuncuların sesin geldiği yöne göre iletildiği yeni bir deneyimin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

LinkBuds S, her iki kulaklıkta yer alan mikrofonları en iyi şekilde kontrol eden Sony’nin Hassas Ses Alma Teknolojisi ve ağ yapısı ile kullanıcıların, gürültülü bir sokakta veya rüzgârlı bir günde dahi kolayca arama yapabilmelerini sağlıyor. Kullanıcılar her nerede olurlarsa olsunlar iş arkadaşları ve sevdikleri ile çok net bir şekilde iletişim kurabiliyor.

sony linkbuds s özellikleri

Yeni 5 mm’lik sürücü biriminin yardımıyla bu küçük kulak içi kulaklıklar, boyutlarına rağmen güçlü baslar ve şaşırtıcı derecede net vokaller üreterek, seçilen tür veya eğlencede en iyiyi ortaya çıkararak bir bütünlük sağlıyor. Sony’nin Dahili İşlemcisi V1’in gürültü engelleme özelliğini en iyi performans ile sunarken, ses kalitesini iyileştiriyor. Linkbuds S, dikkati dağıtmayan dinleme performansı sayesinde de iş yolculuklarına uygunluğuyla öne çıkıyor.

Bu yeni kulaklıklar, Sony’nin sektör tarafından benimsenen ses kodlama teknolojisi LDAC sayesinde Yüksek Çözünürlüklü Kablosuz Ses deneyimi yaşatırken, DSEE Extreme™ kullanımıyla da dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltmeye ve sanatçının en sevilen parçalarına eklediği tüm ince ayrıntıları yakalamaya olanak tanıyor.

Sony hayatın etkileşimlerle dolu olması gerektiğine inanıyor. Bu felsefe doğrultusunda tasarlanan LinkBuds S, hassas ses alma teknolojisine dayalı Speak-to-Chat özelliğiyle öne çıkıyor. Speak-to-Chat özelliği, arama gelmesi durumunda müziği otomatik olarak duraklatıyor ve kullanıcıların elleri doluyken sohbet etmesini her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Bu yeni kulaklıklar aynı zamanda Google Asistan ve Alexa ile uyumlu. Hareket halindeyken ellerinizi kullanmadan günlük işlerde size yardımcı oluyor. Kullanıcılar sadece ses ile arkadaşları ve aileleri ile iletişim kurabiliyor, kulaklıktan bilgi alabiliyor, müzik dinleyebiliyor ve birçok komut verebiliyor.

Kullanıcılar, sezgisel dokunmatik sensörlü kontrol paneli sayesinde, sadece birkaç dokunuşla kulaklıkların ses ayarlarını değiştirebiliyor, Hızlı Erişim özelliğini etkinleştirebiliyor ve hatta Spotify’da müzik çalmaya veya Endel uygulamasını kullanmaya devam edebiliyor. Endel ile herhangi bir görevi yerine getirirken, bedeninize ve zihninize yayılan ses dalgaları elde etmek için ihtiyaç duyulanı veren kişiselleştirilmiş ses atmosferi oluşturabilirsiniz.

Sony LinkBuds S Google Fast Pair’ı destekliyor

LinkBuds S, Google’ın yeni hızlı eşleştirme özelliği Fast Pair’ı destekliyor. Böylelikle kullanıcılar, kulaklıkları Android cihazlarıyla hızlı ve kolay bir şekilde eşleştirebiliyor. Hızlı eşleştirme, kulaklığın Windows 11 veya Windows 10 dizüstü, masaüstü PC veya tabletlerle eşleştirilmesini hızlı ve kolay hale getiriyor.

LinkBuds S, ultra düşük gecikme süresi sağlamasıyla özellikle oyunlarda öne çıkan yeni nesil Bluetooth ses LE Audio ile uyumlu şekilde çalışıyor. Sony, dinleme deneyiminin önüne hiçbir engel çıkmadan en sevilen içeriğin keyfini akıllı telefonda çıkarmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor. Bu nedenle Sony, gürültü engelleme özelliği açıkken sadece kulaklıkla 6 saat, şık ve kompakt şarj kutusuyla ilave 14 saatlik bir şarj imkânı sunarken, kullanıcıların LinkBuds S’yi gün boyu kullanmasını sağlar. Acelesi olanlar içinse yalnızca 5 dakikalık hızlı şarj, 60 dakikaya kadar oynatma süresi sağlıyor.

LinkBuds S, kaliteli ve şık yapısının yanı sıra çevreye duyarlı tasarımıyla da öne çıkıyor. Serinin diğer ürünleri gibi kulaklıkların üzerindeki tüm ambalajlar plastik içermiyor ve kulaklıkların yapımında Sony’nin ürünlerinin çevresel etkisini azaltma konusundaki kararlılığını yansıtan otomobil parçalarından geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılıyor.

Sony LinkBuds S Beyaz, Siyah ve Ekru renklerinde, Haziran 2022’nin sonunda satışa sunulacak. Sony Türkiye’den fiyatla ilgili bir bilgi gelmedi, ancak bu kulaklıklar yurt dışında 200 dolara satılacak.

İLGİLİ HABERLER

Oppo A96 bu hafta A101’in öne çıkan ürünleri arasında

A101 26 Ocak 2023 Aldın Aldın elektronik ürünlerine baktığımızda bu hafta listede dikkat çeken ürünlerden bir tanesinin Oppo A96 olduğunu görüyoruz. Ayrıca 5000 TL...

iOS 17 görsel anlamda büyük bir yenilik getirmeyecek

Apple iOS 16 için hazırladığı en yeni güncellemeyi bu hafta içinde kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirket 2022'nin haziran ayında duyurduğu iOS 16'yı eylül ayında iPhone 14...

Donald Trump Facebook ve Instagram hesaplarını da geri alıyor

Meta, eski Başkan Donald Trump'ın Facebook hesabının "süresiz" olarak askıya alınması kararını uzatmasının üzerinden iki yılı yakın zaman geçtikten sonra, hesabı eski hâline getirme...

The Last of Us dizisinin ikinci sezonu için başrol oyuncusundan sinyal geldi

Uzun süredir merakla beklenen The Last of Us dizisi 2023'ün ilk günlerinde izleyicilerle buluşmuştu. Yayınlanan ilk iki bölümüyle hem oyunun hayranlarından hem de oyunlara...

Tesla sıkıntılara rağmen 2022’yi rekorlarla tamamladı

Tesla tedarik zincirinde yaşanan problemlere, işten çıkarmalara, dibe çakılan hisse fiyatına ve CEO'u Elon Musk'ın hakkındaki tartışmalara rağmen 2022'yi rekorlarla kapatmayı başardı. 2022'nin dördüncü...

FM23 Console versiyonunun PlayStation 5 için çıkış tarihi belli oldu

Popüler futbol menajerlik oyunu serisi Football Manager'ın en yeni oyunu Football Manager 2023 veya kısa adıyla FM23 geçtiğimiz kasım ayında oyuncularla buluşmuştu. FM23 ile...

Baz seviyedeki M2 işlemcili 14 inç MacBook Pro’da da SSD performans indirgemesi var

Apple'ın M2 işlemcili MacBook Pro'ları satışa sunmasının ardından, yurt dışında ilk incelemeleri ve analizleri de görmeye başladık. 9to5Mac tarafından yapılan testlere göre, temel seviye...

Apple’dan yaşı 10’a gelmiş iPhone 5S için güvenlik güncellemesi

iPhone 5S, son işletim sistemi güncellemesini 2018'de iOS 12'nin kullanıma sunulmasıyla birlikte almıştı. Ancak anlaşılan o ki, bu sürümdeki sayılar tamamen bitmedi. AppleInsider'ın belirttiğine göre,...