Teknoloji

Sony Dolby Atmos destekli HT-A3000 sound bar’ı tanıttı

sony ht-a3000

Sony HT-A3000 adını taşıyan yen sound bar’ını gözler önüne çıkardı. HT-A3000, sisteminde yer alan 3.1 kanal, özel Merkez hoparlör ve çift subwoofer ile net diyalog ve derin bas sağlıyor. Ayrıca Vertical Surround Engine ve S-Force PRO Front Surround sistemleri sayesinde birden fazla boyuttan gelen sanal surround ses oluşturabiliyor. Böylelikle kullanıcıların Dolby Atmos ve DTS:X’in heyecanını tam olarak yaşayabilmesine olanak tanıyor.

A3000, Sony’nin SA-RS5 ve SA-RS3S kablosuz arka hoparlörlerine bağlandığında, kullanıcılara Sony’nin 360 Mekansal Ses Eşleme teknolojisine erişme imkanı sunuyor.

360 Mekansal Ses Haritalama teknolojisi, sesin her yönden ve mesafeden yüksek kalitede hissedilebilmesini sağlıyor. Ses Alanı Optimizasyonu, yerleşik mikrofon ile sound bar’ın ve arka hoparlörlerin göreceli yüksekliğini ve konumunu ustaca ölçüyor. Konumsal bilgilere dayanarak, ses dalgalarını sentezliyor ve birden fazla sanal hoparlör oluşturuyor. Bu sayede Sony’nin geniş mekansal ses alanı, odanın her yerini doldurarak alanda bulunan herkesin yüksek kaliteli müzik keyfi yaşamasını sağlıyor.

Kullanıcılar, isteğe bağlı olarak düşük frekansları işleyen bir kablosuz subwoofer eklemesi gerçekleştirebiliyor. Böylelikle sistemin sesi eskisinden daha fazla etki ve güçle yeniden üretmesini sağlayabiliyor. Her tür ses içeriğinde daha derin bas, daha fazla vokal netliği ve ekstra aslına uygunluk sağlamak için tasarlanmış iki model yer alıyor.

Kullanıcılar, kişisel tercih olarak pasif radyatörlü 180 mm’lik bir sürücüden 300 W derin, zengin baslı SA-SW5 subwoofer’ı ekleyebilir veya 160 mm sürücülü kompakt bir bas refleks subwoofer’dan 200 W sesli SA-SW3 subwoofer’ı tercih edebilir.

Ayrıca kullanıcılar, 180 W daha geniş surround sese sahip SA-RS5 kablosuz arka hoparlörleri ekleyerek ev sinemasını keyfini en üst düzeye çıkarabiliyor. Yükselen hoparlörlere sahip SA-RS5, dahili pil gücünün yanı sıra daha zengin ve daha sürükleyici 360 Uzamsal Ses oluşturuyor. Böylelikle ses kalitesini en üst düzeye çıkarıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, toplam 100 W’lık SA-RS3S kablosuz arka hoparlörleri tercih ederek, ses kalitesini arttırabiliyor.

A3000, kullanıcıların uyumlu BRAVIA XR TV’lerle eşleştirerek ev sineması deneyimini daha da geliştirmesine olanak tanıyor. Hem sound bar hoparlör hem de BRAVIA XR TV, Acoustic Center Sync  özelliğini kullanarak ev sinema sisteminde merkez hoparlör haline geliyor. Aksiyon ve ses, tam bir daldırma yaratarak tam olarak hizalanıyor. Böylelikle izleyicilerin diyalogları karakterin sahnede tam olarak durduğu yerden duymasını sağlıyor.

Ayrıca Acoustic Center Sync, 360 Mekansal Ses Eşleme kurulumuyla birlikte çalışmasıyla her zamankinden daha net bir diyalog ve daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

sony ht-a3000

Kullanıcılar, Sony HT-A3000’de Spotify gibi popüler müzik hizmetlerine kolayca erişebiliyor ve Chromecast, Spotify Connect veya Apple AirPlay 2 kullanarak tüm favori albümlerini ve çalma listelerini dinleyebiliyor.

Sony HT-A3000 yurt dışında 699 dolar karşılığında satışa sunuldu.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER