Teknoblog Mobil Sony Ericsson Xperia X1 30 Eylül’de Avrupa’da

Sony Ericsson Xperia X1 30 Eylül’de Avrupa’da

Sony Ericsson’un ilk Windows Mobile yüklü akıllı telefonu Xperia X1 20 gün içerisinde Avrupa’da satışa çıkacak. İlk etapta İngiltere, Almanya ve İsveç’te satışa çıkacak, 2008’in sonuna kadar diğer ülkelere de giriş yapacak.

Sony Ericsson, “geri sayımı başlatmak” niteliğinde bir etkinlik düzenleyerek Xperia X1’in özelliklerinin tanıtımını yapacak. 15 Eylül günü Londra saatiyle 13.00’te başlayacak olan etkinlik internet üzerinden canlı yayınlanacak. Böylelikle uzun zamandır internette fotoğrafları dolaşın Xperia X1’in bu sene içerisinde satışa sunulacağı resmen doğrulanmış oldu. Ancak Kuzey Amerika’da yaşayanların biraz daha beklemesi gerekebilir. Basın bülteninde Avrupa dışında kalan Kuzey Amerika ve diğer bölgeler için “gelecek aylarda” şeklinde zaman tanımı yapılmış. Ancak ne yazık ki her iki listede de Türkiye’nin adı bulunmuyor.

Sony Xperia X1 hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bu siteye bakabilirsiniz. Hatta 15 Eylül’deki internet canlı yayını da buradan yapılacak.

Güncelleme: Teknoblog haberi verdikten 6 gün sonra Sony’den konu ile ilgili bir basın büteni yayınlandı. Bu demek oluyor ki Xperia X1 ile kısa bir süre sonra, 30 Eylül’de olmasa da bizler de buluşacağız. Basın bültenini buradan okuyabilirsiniz.

Bu haberi web sitenizde yayınlamak için lütfen Teknoblog.com yazısına ve bağlantısına yer vererek kaynak gösteriniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz