Eğlence

Sony Days Gone filmi için hazırlanıyor

sony days gone pc için geliyor

2019 çıkışlı Days Gone Sony’nin satış rekorları kıran oyunları arasında yer almasa da, belli bir grup tarafından oldukça sevilmişti. Bu oyunun gerçek anlamda bir devamıyla karşılaşmak mümkün olmasa da, etkileyici hikayeyi yakında beyaz perdede görebiliriz. Deadline’ın haberine göre, Sony Days Gone sinema filmi için hazırlık yapıyor.

Şirketin çalışmalarını PlayStation Productions çatısı altında sürdürdüğü belirtilirken, filmde başrolü Sam Heughan’ın üstleneceği söyleniyor. Senaryonun ise Up in the Air ve X-Men: First Class gibi filmlerde de imzası bulunan Sheldon Turner tarafından kaleme alındığı ifade ediliyor.

Deadline’ın haberinde Turner’ın Days Gone filmi için “motosiklet filmlerine yazılmış bir aşk şarkısı” şeklinde bir tanımlama yaptığı bilgisi yer alıyor.

Sony daha önce The Last of Us‘ın dizi ve Ghost of Tsushima’nın da sinema uyarlamasına onay vermişti. Days Gone ise bu iki oyundan farklı bir yerde duruyor. 9 milyon satış rakamına ulaşan oyun, ilk yayınlandığında büyük bir sansasyon uyandırmamıştı.

Ancak Sony Days Gone PC versiyonunu bir süre önce yayınlamış ve oyuna olan ilgiyi küllerinden tekrar alevlendirmişti. YouTube’da oyunla ilgili videolara yenileri eklenirken, neredeyse tamamında oyunun ilgiyi hak ettiği belirtilmişti. Steam’de yapılan yorumların da olumlu olması, Sony’nin oyunu beyaz perdeye aktarma isteğini daha anlamlı kılıyor.

İLGİLİ HABERLER