Sony daha önce düzenleyeceğini açıkladığı PS5 etkinliğini erteledi

Sony, 4 Haziran günü gerçekleştirmeyi planladığı PlayStation 5 etkinliğini ABD’de devam etmekte olan protesto gösterileri nedeniyle erteledi. Akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayan Sony, “Dünya çapındaki oyuncuların PS5 oyunlarını görmek için heyecanlı olduklarını anlasak da, şu anda kutlama zamanı olduğunu düşünmüyoruz.” dedi. “Şimdilik geri çekilmek ve daha önemli seslerin duyulmasına izin vermek istiyoruz.”

Sony bu kararı, George Floyd’un geçen hafta ABD’nin Minnesota şehrinde öldürülmesine bir tepki olarak aldı. Gerçekleşen bu olayın ardından ABD’de ve dünyanın dört bir yanında protesto gösterileri düzenleniyor. Sony, geçen hafta sonuna girilirken yaptığı duyuruda önümüzdeki perşembe günü PS5 oyunlarını göstereceği bir saatlik etkinlik düzenleyeceğini ilan etmişti. Bu etkinlikte insanlara yıl sonu satışa çıkacak PlayStation 5’te oynanabilecek bazı oyunlar gösterilecekti.

ABD’nin önde gelen şehirlerine yayılan protestolar, geçen hafta Floyd’un ölümünün ardından başlamıştı. Geride kalan hafta sonu protestoların ve olayların şiddeti önemli ölçüde arttı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hugo Barra Facebook'a veda ediyor

Sony’nin kararı EA’nın bugün düzenlenmeyi planladığı Madden NFL 21 etkinliğinin ertelenmesini takip etti. Google da hafta sonu Android 11 beta duyurusunu ertelemişti. Sony, PS5 etkinliği için henüz yeni bir tarih açıklamadı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...