Teknoblog Görüntü Sony 3DTV’ler Japonya’da satışa çıkmak için gün sayıyor – Video

Sony 3DTV’ler Japonya’da satışa çıkmak için gün sayıyor – Video

PAYLAŞIN

Önümüzdeki birkaç gün içinde 3DTV cephesinde önemli olaylar olacak. Samsung ve Panasonic’in önümüzdeki günlerde planlanmış etkinlikleri bulunuyor. Herkes bu ikiliyi beklerken Sony de Japonya’da satışa sunacağı yeni TV’ler ve bunların aksesuarlarıyla ilgili bilgileri açıkladı.

Kenardan aydınlatmalı LED LX900 serisi tam donanımlı 3D paketiyle birlikte gelecek. Gömülü kızılötesi yayıcısı ve iki çift RealD aktif kapamalı gözlükle birlikte gelen bu 3DTV’nin 60, 51 ve 46 inç’lik ekran seçenekleri sunulacak. Fiyatlar ise 4950 TL ile 9900 TL arasında değişiyor. TDG-BR100 / TDG-BR50 3D gözlükler ise TV’den ayrı olarak yaklaşık 200 TL’ye denk gelen fiyattan Japonya’da satışa sunulacak. WiFi destekli bu TV siz gözünüzde gözlük TV izlemezken bile sizi gözetleyecek. Yüz izleme teknolojisi sayesinde eğer TV’ye çok yakın oturuyorsanız ekrandan uzaklaşmanız için uyarılıyorsunuz. Eğer odadan çıkarsanız  ya da uzunca bir süre TV’ye bakmazsanız TV’nin ekranının ışığı önce azalıyor, daha sonraysa TV kendiliğinden kapanıyor. LED arkadan aydınlatmalı HX900 ve kenardan aydınlatmalı HX800 ile 3D keyfi yaşamak isteyenlerin ise gözlükleri ve TMR-BR100 IR alıcısını 85 TL’ye denk gelen bir fiyattan satın almaları gerekecek. Japonya bize uzak. Tüm bunları anlatmamızın sebebiyse dünyada 3DTV teknolojisinin mağazalara girmek üzere olduğundan sizi haberdar etmek. Daha ayrıntılı bilgiyi yazının devamındaki bağlantıdan alabilirsiniz. Bu arada yazının devamındaki videolara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili – AV Watch
İlgili – Akihabara News

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sony PlayStation VR Doom VFR paketiyle maceraya dalmayı kolaylaştıracak

2 YORUM

  1. Sayın yetkili,Bende tv almamı bu nedenle ertelemiş durumdayım.Ayrıca,tv izlerken hep söz konusu gözlükleri mi kullanacağız? Hadi eve misafir geldi onlarada seyrettirmek için gözlük mü bılunduracağız? bu hususları yanıtlarsanız memnun olacağım.Saygılar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz