Snapdragon Wear 5100 Qualcomm kodlarında görüldü

Wear OS’in akıllı saat pazarındaki varlığı yavaş yavaş daha belirgin hâle geliyor. Google’ın Wear OS 3’ü çıkarmasıyla birlikte akıllı saat üreticilerinin teknik donanımlarını da yazılıma uygun hâle getirmek için kuvvetlendirmesi bekleniyor. Qualcomm ve Samsung gibi bileşen üreticileri de bu talebi karşılamak adına şimdiden kolları sıvamışa benziyor. Snapdragon Wear 4100 işlemcili akıllı saatlerin sayısı bir hayli az olsa da, Qualcomm şimdiden Wear 5100 için harekete geçmiş gibi görünüyor.

Qualcomm’un akıllı saat işlemcisi hâlâ gelişmeye devam ediyor. Snapdragon Wear işlemcilerin tamamında eski mimariler kullanılırken, bu işlemcilerin yenilenme hızı da akıllı telefon ve tablet işlemcilerinin gerisinde kalmış durumda. Ancak Snapdragon Wear 5100’le birlikte bu durum değişeceğe benziyor.

Snapdragon Wear 5100’ün sinyali XDA’nın Qualcomm kodlarındaki analiziyle görüldü. Bu analizde “LAW.UM.2.0-00700-SW5100.0” sürümü ve “monaco” kod adı görülüyor. Buradaki “LAW” ifadesi “Linux Android Wear” anlamına geliyor. SW5100 ise yeni işlemcinin adı gibi görünüyor. Kodun Android 10 mu yoksa Android 11 üzerine mi yazıldığı bilinmiyor. Ancak işlemci Wear OS 3 ile uyumlu olduğu sürece bunun bir önemi bulunmuyor.

XDA, Snapdragon Wear 51000’ün özellikleri konusunda da bazı tahminler yapıyor. İşlemcinin 2020 çıkışlı Snapdragon 662 veya 460’ın üzerine kurulması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl çıkan Wear 4100 ise 2018 çıkışlı Snapdragon 429’un üstüne inşa edilmişti. Dolayısıyla Qualcomm’un aradaki mesafeyi kapattığı söylenebilir.

Qualcomm Snapdragon Wear 5100 hakkında henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. Ancak Wear OS cephesinin hareketlenmesine bağlı olarak kısa süre içinde yeni detaylar duymak sürpriz olmayacaktır.

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun