Teknoblog Mobil

Snapdragon tabanlı, Android’li Sony Ericsson XPERIA X10 inceleme altında – Video

PAYLAŞ

Sony Ericsson’un ilk Android’lisi XPERIA X10’un iki hafta önceki tanıtımında editörlere incelemeleri için sunulan prototip birtakım sorunlar içeriyormuş. Snapdragon tabanlı X10’un hızlı çalışması beklenirken, şirketin kendi ürünü olan Timescape ve Mediascape gibi uygulamalar fazlasıyla yavaş kalıyormuş. Tüm sorunların optimize edilmemiş donanımdan kaynaklandığını belirten Sony Ericsson yeni bir prototipi HDblog sitesinin incelemesine sunmuş.

Yeni prototip cihaz ile birlikte hız problemi de çözülmüş gibi görünüyor. Yukarıda sözünü ettiğimiz Timescape uygulaması ile SE tüm sosyal ağ ve telefon aktivitelerini tek bir zaman çizgisinde sunmayı planlıyor. Yani hem son telefon konuşmalarınızı hem de son görüştüğünüz kişilerin Facebook ya da Twitter durum güncellemelerini, hatta çevrimiçi galerilerini aynı çatı altında görmeniz mümkün olacak. Mediascape ise benzer bir işi yapıyor, ancak işin içine bu sefer hem X10’daki hem de çevrimiçi görüntü, ses ve video gibi içerikler de giriyor. Şubat 2010’da piyasaya çıkması beklenen XPERIA X10’un inceleme videosunu [YouTube] yazının devamında bulabilirsiniz.

Video: Sony Ericsson XPERIA X10 [YouTube]

İlgili – HDBlog

PAYLAŞ
  • ilhan

    Kesinlikle yazılımı ve kullanımı en güzel ve en şık telefon ama sony nin ürünleri Türkiyeye geç geliyor anlamıyorum sony nin ürettiiği son telefonların hepsi cok kaliteli ve cok kullanışlı kesinlikle sony diyorum umarım biran önce gelirde alıp bakarız saygılar

  • burhan sevda

    süper bi telefon aklıma takılan görüntülü konuşma varmı onu merak ediyorum