Snapchat Trump’a ait hesabın kapatılacağını duyurdu

Donald Trump, sosyal medya platformlarından darbe yemeye devam ediyor. Halihazırda birçok yerde engellenen Donald Trump’a bir engel de Snapchat’ten geldi. Snapchat, Trump tarafından kullanılan hesabın kapatılacağını duyurarak, Donald Trump’ı engelleyenler kervanına katıldı.

6 Ocak’taki Kongre baskınıyla kıvılcımlanan ateş, gün geçtikçe Trump’ı yakmaya devam ediyor. Bahsi geçen olayların bir numaralı sorumlusu olarak görülen Trump’a sosyal medya şirketlerinden bir bir engelleme gelmeye devam ediyor. Daha dün (13 Ocak 2021) Trump’a ait YouTube kanalına yüklenen yeni içerikler silinmiş, kanalın 1 haftalığına yeni video yükleyebilmesi engellenmişti.

Amerikan basınında çıkan haberlere göre; kullanıcıların beğenisine sunulduğu 8 Temmuz 2011 tarihinden bu yana, dünya genelinde 306 milyon aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Snapchat, geçen hafta kısa süreliğine askıya aldığı Trump’ın hesabını süresiz kapatma kararı aldı. Snapchat, Trump için aldığı kararın gerekçesini de açıkladı.

Snapchat adeta son zamanların moda akınına uyarak, Trump’ın hesabının süresiz olarak kapatılacağını açıkladı. Snapchat tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer alıyor: ”Yalan, yanlış bilgilerin yayılma girişimlerini göz önünde bulundurarak, kamu güvenliği adına nefret söylemi ve şiddete teşvikin yayılmasını önleyebilmek için Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik.”

Görünüşe göre, Donald Trump için işler hiç yolunda gitmiyor. Eski ABD Başkanı, her güne başka bir kötü haberle uyanıyor desek yanlış olmaz. Daha önce de  Facebook, Twitter, Instagram, YouTube ve Reddit, Donald Trump’a ait hesapları kapatma ya da askıya alma kararı almıştı. Bu kararlar sonucunda her geçen gün kitlelere ulaşması engellenen Donald Trump’ın gelecekte nasıl hamleler yapacağı ise merak konusu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...