Snapchat arama uygulaması Vurb için elini cebe atıyor

snapchat aramaSnapchat arama uygulaması Vurb’u satın almak için kolları sıvamışa benziyor. The Information’da yer alan habere göre, Snapchat süreci tamamlamak için nakit ve hisse senedi olarak 100 milyon dolardan yüksek bir rakam ödeyecek. Snapchat’in beş yıllık bir geçmişi olan Vurb ile ne yapmayı istediği henüz tam anlamıyla bilinmiyor. Vurb kendisini pazarlarken arama ve popüler konuları keşif için uygunluğunu öne çıkarıyor. Uygulamayla rezervasyon yapma veya Uber’den araç çağırma gibi işlemler de gerçekleştirilebiliyor.

Ancak uygulama ne iOS’te ne de Android’de başarıyı yakalayabildi. Snapchat’in satışın tamamlanmasının ardından uygulamanın amacında değişikliğe gidebileceği ve mesaj entegrasyonu ya da keşif ve tavsiye gibi özellikler sunabileceği belirtiliyor.

Snapchat arama uygulaması için 110 milyon dolar ödeyecek

Snapchat’in 110 milyon dolarlık satın alma bedelinin sadece yüzde 25’lik kısmını nakit olarak ödeyeceği ve kalan kısmı hisse senetleriyle karşılayacağı belirtiliyor. The Information’da yer alan habere göre, Snapchat yaklaşık aynı değerdeki ekip koruma ödemesini de üstlenecek.

Vurb ile Snapchat 2016’daki ikinci büyük satın almasını gerçekleştirmiş olacak. Snapchat, bir süre önce Bitmoji’yi geliştiren şirket için de 100 milyon dolar civarında bir rakam ödemişti. Snapchat, popüler filtrelerini kendisine getiren Looksery’yi ise geçtiğimiz yıl 150 milyon dolar karşılığında satın almıştı.

İLGİLİ HABERLER