Slack masaüstü uygulamasını yeniledi, performansı artırdı

Slack masaüstü uygulamasının yeni versiyonunu duyurdu. Windows ve macOS üzerinde erişilebilen uygulama, büyük bir performans artışı vadediyor. Masaüstünde hızı artırmaya odaklanan Slack, yeni uygulamanın eskiye kıyasla yüzde 33 oranında daha hızlı başlatılacağına dikkat çekiyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre; uygulama eskiye kıyasla yüzde 50 daha az RAM kullanacak.

Söz konusu performans artışlarının ikisi de, Slack’in kullanıcılarının büyük kısmı tarafından fark edilebilecek. Ancak özellikle masaüstünde birden fazla çalışma alanından yararlanan Slack kullanıcıları bu performans artışını daha kuvvetli biçimde hissedebilecek. Slack’in en baştan inşa edilen masaüstü uygulamasının temelindeki kodların hepsi, çok çalışma alanı kullananlara uygun şekilde hazırlandı.

Slack, iki yıldır söz konusu yenileme üstünde çalışıyordu. Bu doğrultuda yavaş yavaş kodunun ilgili parçalarını modernize eden şirket, masaüstü uygulamasının sorunlu bölgelerini React ile yeniden inşa etti. Uygulamanın temelinde ise hâlâ Electron bulunuyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda Slack üzerinden gerçekleştirilen sesli görüşmelerin de daha hızlı şekilde başlatılacağı vurgulanıyor.

slack masaustuSlack masaüstü uygulaması, artık bağlantı hızı düşükken veya kullanıcı çevrimdışıyken çok daha iyi çalışacak. Eğer Slack’i düzenli olarak kullanıyorsanız, uygulamanın çevrimdışı hâle geldiğinizde sizi uyardığını ve kanalları ya da sohbetleri görüntülemeye izin vermediğini bilirsiniz. Yenilenen masaüstü uygulaması da bir çevrimdışı modu sunmuyor. Ancak mevcut oturumu ön belleğe çok daha etkin şekilde alıyor. Bu da bağlantı kopmadan önce yapılan sohbetleri ve kanallara gelenleri görüntülemeyi mümkün kılıyor.

Slack masaüstü uygulamasının yeni versiyonu kullanıcıların erişimine açıldı.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...