Skype Web uygulamasıyla sabit ve mobil hatlar aranabilecek

skype web

Skype Web uygulaması, geçtiğimiz haziran ayında küresel çapta kullanıma sunulmuştu. Microsoft, daha önce sadece sohbet özelliği barındıran uygulamasına aralarında telefon görüşmesi yapmanın da bulunduğu yeni özellikler ekledi.

Skype kullanıcıları, artık web uygulaması üzerinden mobil ve sabit hatları arayabilecek. Skype bakiyeleri fazla yüksek olmayan kullanıcılar bile uluslararası aramaları uygun fiyatlar karşılığında gerçekleştirebilecek. Web uygulamasına giriş yapıldığında telefon görüşmeleri sekmesine gidip numara çeviriliyor ve arama yapılıyor.

Sabit ve mobil hatların aranabilmesine ek olarak, Skype Web üzerinden gerçekleştirilen sohbetlerde gönderilen YouTube bağlantılarının sohbet ekranı üzerinden oynatılabilmesi de güncellemeyle mümkün hâle geldi.

Skype Web uygulamasındaki en son yenilik ise sohbetlere Skype hesabı olmayan kişilerin de eklenebilmesi oldu. Söz konusu özellik, Skype’ın Windows uygulamasında bir süredir bulunuyordu. Kullanıcıların “Konuşmayı paylaş” ikonuyla gönderecekleri kısa bağlantılar, bağlantıyı alan kullanıcıların misafir modunda Skype’ın web servisinden faydalanmasının önünü açıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...