Skype gerçek zamanlı çeviri işlevini mobil ve sabit aramalar için sunuyor

google news abone ol

skype translatorSkype gerçek zamanlı çeviri işlevinin erişim alanını daha da genişletiyor, bu aracı cep telefonları ve sabit telefonlara yapılan aramalara da entegre ediyor. 2014 yılında kullanıcılara sunulmaya başlanan bu çeviri özelliği daha önce sadece Skype’tan Skype’a yapılan çağrılarda çalışıyordu.

Kullanıcıların bu araca erişmek için yine üç unsura sahip olmaları gerekecek. Bunlar ücretsiz olan Windows Insider Programına kayıt olmak, daha sonra servisin uygulamasının en son beta sürümünü (Preview) kurmak ve son olarak biraz parayla satın alınan krediye sahip olmak şeklinde sıralanıyor.

Çeviri işlevi normal Skype görüşmelerinde olduğu şekilde çalışacak. Numarayı çevirmeli ve “Çevir” şeklinde işarete sahip olan düğmeyi açmalısınız. Daha sonra sıra dil seçeneğine geliyor. Karşı taraftaki kişi çağrıya cevap verdiğinde, kendisine bu aramanın kaydedildiği ve  çevrildiği şeklinde bir mesaj gidiyor. Görüşmenin geri kalanında, çeviri işleminin gerçekleşmesinden dolayı kısa bir gecikme oluyor.

Translator şu an için İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Mandarin Çincesi, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Arapça ve Rusça olmak üzere dokuz dilde çalışıyor. Bu otmatik çeviri servisi derin öğrenme sistemleriyle desteklendiği için, çeşitli çeviri hataları olabilir. Buna rağmen görüşme sonunda her iki taraf da nelerin konuşulduğunu genel olarak anlamış olacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR