Skylanders Battlecast iOS ve Android için yayınlandı

skyanders battlecastHearthstone gibi oyunların hakim olduğu mobil kart oyunları pazarında kendisine yer edinmeyi amaçlayan Skylanders, bu hedef doğrultusundaki ilk adımını attı ve Skylanders Battlecast adını taşıyan oyununu iOS ve Android için yayınladı.

Popüler Hearthstone formülünü temeline yerleştiren Battlecast, bu formülün üzerine bazı klasik RPG unsurlarını da ekliyor. Oyuncular üç karakterden oluşan bir takımı kontrol ediyor ve sıralı mücadele esası doğrultusunda başka gruplarla savaşıyor. Her raundda oyuncular ön cephedeki karakterlerini değiştirebiliyor. Oyundaki temel amaç ise büyüleri ve karakterleri, kısacası kartların gücünü, kullanarak rakiplerin yoldan çekilmesini sağlamak.

Skylanders’ın ayrı bir yerde konumlanmasını sağlayan görsel tarzın Battlecast’e de başarılı biçimde uyarlandığı görülüyor. Çizgi film animasyonu biçiminde gösterilen karakterler kendilerini etkin biçimde ifade etmeyi başarıyor. Oyunda 24 karakter ve 300 farklı kart bulunuyor.

Skylanders Battlecast ücretsiz olarak indirilebilse de, dijital kart koleksiyonunu genişletmek hem para hem de zaman konusunda ekstra maliyet yaratıyor. Oyunda sanal para kazanabilmek için maç yapmak veya gerçek para harcamak yani uygulama içi satın alma özelliğinden faydalanmak gerekiyor. Sanal paralarla farklı kart paketleri satın alınabiliyor.

Skylanders dijital koleksiyonu genişletmek için gerçek dünya temelli seçenekler de sunuyor. Oyuncular satın aldıkları fiziksel kartları, akıllı cihazın kamerasıyla tarayarak Skylanders Battlecast’e aktarabiliyor. Bu kartlar oyuncuların dijital koleksiyonunun kalıcı bir parçası haline geliyor.

skyanders battlecastSkylanders geleneksel yaklaşımı sayesinde 2011’den bu yana 3 milyar doları aşkın gelir elde etmeyi başardı. Mobil kart oyunlarının kârlılığını ise ayda 20 milyon dolar gelir yaratan Blizzard imzalı Hearthstone gösteriyor. Battlecast ise hedefini aynı kategoride yeni bir kitleye ulaşmak olarak belirlemiş gibi gözüküyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...