Siri iOS 8.3 ile birlikte Türkçe desteği kazanıyor

ios-8-3-siri-230215

iOS 8.3 beta hâlinde geliştiricilere sunulmuştu ve geliştiriciler gelecek haftalarda iOS cihazlarına ulaştırılacak güncellemeyle ilgili yeni detaylar elde etmeye devam ediyor. Başlangıçta iOS 8.3’ün kablosuz CarPlay bağlantı desteği, daha fazla Emoji (his simgesi) çeşidi ve Google servisleri için iyileştirilmiş kullanıcı girişi desteği gibi yenilikler sunacağı biliniyordu.

Yeni çıkan iOS 8.3 beta 2 ile birlikte Siri tarafında da önemli yeniliklerin olduğu ortaya çıktı ve bu yenilikler Türkiye’deki kullanıcıları da yakından ilgilendiriyor. 2011 sonunda beta hâlinde faaliyete geçen Siri, geçen üç buçuk yılın sonrasında nihayet Türkçe desteği kazanıyor.

Siri Türkçe ile birlikte Rusça, Danca, Felemenkçe, Portekizce, İsveççe, Tay dili ve Hindistan İngilizcesi dil desteklerine de sahip olacak.

Apple’ın geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bir iş ilanı başvurusu Siri için Türkçe dil desteğinin tasarlandığını ortaya koymuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

iPhone, iPad ve iPod touch’ta Siri için dil seçeneklerine Ayarlar uygulaması içinde bulunan Siri ile ilgili bölümden ulaşılabiliyor. iOS 8.3’ün herkese açık beta sürümünün mart ayının ortalarında çıkacağı ve nihai sürümün de önümüzdeki aylarda dağıtıma sunulacağı söyleniyor.

Apple’ın iOS 8.3’ten önce mart ayında iOS 8.2’yi çıkarması, ayrıca yaz aylarında da, eylülde beklenen iOS 9’dan önce iOS 8.4’ü yayınlaması bekleniyor. iOS 8.3’ün mayıs ayında yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...