EğlenceManşetler

Silent Hill 2 remake versiyonuyla PS5 ve Steam ile PC’lere geliyor

silent hill 2
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Konami, 2001 yılında piyasaya sürülen psikolojik korku oyunu Silent Hill 2’nin remake versiyonunun PlayStation 5 ve Steam’e geleceğini duyurdu. Bloober Team, besteci Akira Yamaoka ve sanatçı Masahiro Ito tarafından geliştirilen oyun; sislerle kaplı karanlık kasaba, geliştirilmiş görseller, sesler ve oynanışla oyuncuların karşısına çıkacak.

Yapımcı Motoi Okamoto konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi, “Silent Hill, üst düzey bir yapım olarak geri dönüyor. Silent Hill serisinin en popüler oyunlarından olan Silent Hill 2’nin PlayStation ve Steam için piyasaya çıkacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Bir grup korku oyunu uzmanı tarafından hayata döndürülen bu yüksek kaliteli remake’in sizlerle buluşması için heyecanlıyız.”

Oyunun müziklerini besteleyen Akira Yamaoka ise duygularını şöyle ifade etti, “Silent Hill benim için bir ilham kaynağı. Oyuncular tarafından çok uzun zamandır sevilen bir işte yer aldığım için minnettarım. Tarih yeniden yazılmak üzere. Dilerim kendinizi oyunun tüyler ürpertici dünyasına tekrar kaptırabileceğiniz günü dört gözle beklersiniz.”

Oyunun konsept sanatçısı Masahiro Ito ise şöyle konuştu, “Piramit Kafa geri geliyor. Orijinal karakteri bilenler için yeni bir yolculuk, karakteri bilenler için bir orijin hikayesi ve… o canavarla yakından ilintili olan adamın en unutulmaz yolculuğu.”

Bloober Team CEO’su Piotr Babieno’nun konuyla ilgili yorumlarıysa şu şekilde, “Bloober Team’in ortak vizyonunu şekillendiren ve oyun geliştirme maceramızın startını veren oyun Silent Hill 2’den başkası değil. Şimdi, zorlu bir görevle karşı karşıyayız. Oyunla ilgili gençlik anılarımızı modern oyuncuların etkileşime geçebileceği bir dile çevirmemiz ve aynı zamanda oyunun orijinaline sadık bir deneyim ortaya koymamız gerekmekte. 20 yıldan fazla bir süre önce, Konami bünyesinde yer alan bir ekip, vizyonlarıyla elektronik eğlence tarihindeki en dikkat çekici oyunlardan birini geliştirdi. Konami ve Bloober Team birlikte çalışıp Silent Hill 2 aracılığıyla hem türün yeni standartlarını belirleyecek hem de genç hayranlara unutulmaz bir deneyim sunacak. Çalışmamızla, Bloober Team’in günümüz teknolojisinde mümkün olanın en iyisini ortaya koyduğunu ve oyun geliştirmede zirveyi hedeflediğini göstermeye kararlıyız. Oyuncuların çalışmalarımızı görebileceği anı dört gözle bekliyoruz.”

silent hill 2Silent Hill 2 remake, oyunun ana kahramanı James Sunderland’in uzun süredir ölü olan karısı Mary’den gizemli bir mektup aldıktan sonra, tüyler ürpertici bir kasabaya gelip ipuçlarını kovalamasını ele alıyor.

İLGİLİ HABERLER