Signal güncellemeyle video görüşme özelliğine kavuştu

google news abone ol

signal video gorusmePopüler şifrelenmiş iletişim uygulaması Signal video görüşme imkanı sunmaya başladı. Servis için hazırlanan son güncelleme, iOS ve Android cihaz sahiplerine güvenli biçimde görüntülü sohbetler gerçekleştirme fırsatı sağlıyor. Ancak güncellemenin iOS uygulamasına eklediği CallKit desteği, bariz bir gizlilik problemini de beraberinde getiriyor.

iOS 10 ile sunulan özelliklerden biri olan CallKit, Signal’ın varsayılan telefon uygulaması gibi davranmasını mümkün kılıyor. Bu destek sayesinde Signal üzerinden gelen çağrılar kilit ekranı üzerinden cevaplanabiliyor.

Aynı zamanda aramalar, telefon uygulaması içindeki “Son Aramalar” bölümünde de gösteriliyor. Bu sayede uygulamanın kullanımı kolaylaşsa da, Signal verilerin iCloud üzerinde eş zamanlanabileceğine dikkat çekiyor.

Signal video görüşme özelliğini de opsiyonel olarak sunuyor

Uygulama üzerinden kimlerle konuşulduğu da eş zamanlanabilecek veriler arasında bulunuyor. Dolayısıyla Signal, CallKit desteğinden yararlanıp yararlanmama konusunda tercihi kullanıcılarına bırakıyor. Video görüşme özelliği konusunda da karar Signal kullanıcıları tarafından veriliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR