Signal kullanıcılarından gelen bağışları kabul edecek

Güvenli mesajlaşma uygulaması Signal, kullanıcılarının uygulama üzerinden platforma bağış yapmasını mümkün hâle getirdi. Kâr amacı gütmeyen bir platform olan Signal’a reklam verenlerden veya hissedarlardan kaynak aktarımı söz konusu değil. Bu da platform için kullanıcı desteğini çok önemli hâle getiriyor.

Kullanıcılar Signal’a her ay düzenli bağış yapabildikleri gibi tek seferlik şekilde de destek olabilecek. Bağış süreci Apple Pay ve Google Pay üzerinden yürütülebilecek ve ödeme bilgileri kullanıcıların hesabına bağlanmayacak. Signal’dan verilen bilgiye göre, özel gruplarda kullanılan anonim kimlik şeması bağışlar için de kullanılacak.

Uzun zamandır popüler bir platform olan Signal’a bu yılın başından beri “kullanıcı dostu” olarak tanımlanabilecek özellikler ekleniyor. Bu özellikler arasında çıkartmalar ve duvar kağıtları bulunuyor.

Signal kullanıcıları uygulamayı desteklemek için 5, 10 ve 20 dolar seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Destekçi abonelikleri sadece Signal’ın ay içinde kullanılması durumunda yenilenecek. Eğer uygulama silinirse veya kullanılmazsa bağışın bir sonraki ay tekrarlanması engellenecek. Desteklenen ödeme yöntemlerinin sayısı da önümüzdeki dönemde artacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun