EğlenceManşetler

Ses sistemleri üreticisi Edifier farklı ve estetik ürünlerle Türkiye pazarında – Galeri & Video

img_0876

“Bildiğiniz ses sistemleri markalarını sayın.” desek çok az kişiden Edifier markasını duyacağımızı düşünüyoruz. Dünyada oldukça bilinen Çin merkezli bu ses sistemleri şirketi Dijital Trend ile birlikte Türkiye pazarına giriş yaptı.

Edifier 2006 yılına kadar sadece Çin pazarında faaliyet gösteren yerel bir şirket iken, bu yıldan itibaren uluslararası pazarda da yükselme kararı almış. Geride kalan beş yıl içinde önemli adımlar atan şirket Çin’den çıkan ve adını JBL, Logitech, Bose, Altec-Lansing gibi tanınmış ses sistemleri şirketlerinin arasına yazdırıp onlarla rekabet edebilir hâle gelen ilk ses şirketi konumuna geldi. Kendine has, estetik tasarımlı ürünlere üreten bu şirket, Sony gibi markalardan da işbirliği teklifleri alıyor. Ancak OEM alanında faaliyet göstermek istemeyen şirket gelen bu tür teklifleri geri çeviriyor ve kendi markası altında üretim yapmayı sürdürüyor. Merkezi ve fabrikası Hong Kong’da bulunan şirketin Arjantin, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde de farklı kıtalardan sorumlu temsilcilikleri bulunuyor. Edifier’ın Avrupa ofisinin de Paris’te açılması planıyor. Bu arada Türkiye operasyonel anlamda Avrupa’ya bağlı olacak.

Edifier’ın geleceğe dair planları ise oldukça iddialı. 2010 yılında 100 milyon dolar gelir elde eden şirket önümüzdeki beş yıl içinde bu rakamı 250 milyona çıkarmayı amaçlıyor. Bir yandan da fabrikasını genişletmeye çalışan şirket üç yıl içinde üretim kapasitesini iki katına çıkaracak. Çin’de konumlanan fabrikalardaki çalışma şartlarının kötü olduğu söyleniyor, ancak Edifier’ın fabrikasında durum farklı. Şirket çalışanlarının rahat bir ortamda işlerini yapmaları için gerekli tüm şartları sağladığını belirtiyor. Bunu göstermek amacıyla önümüzdeki aylarda Çin’deki fabrika basına açılacak.

Edifier’ın ürünlerine gelecek olursak. Şirketin farklı ve ilginç tasarımlara sahip ürünleri var. Üretimin tüm aşamalarını kendi kontrolünde gerçekleştirdiği içinde ürünleri oldukça kaliteli görünüyor 5+1, 2+1 ses sistemleri, iPod/iPhone uyumlu dock hoparlör setleri, dizüstü bilgisayarlarla kullanıma uygun hoparlörler gibi ürünleri müşterilerine sunan şirket şu anda kablosuz ürün üretimine girişmiş değil, ancak önümüzdeki 2-3 yıl içinde bunun da gerçekleştirileceği belirtiliyor. Aynı şekilde, şu anda kulaklık üretmeyen Edifier, önümüzdeki zamanlarda bu işe de girişmeyi hedefliyor.

Aşağıdaki galeride Edifier’ın çeşitli ürünlerine ait fotoğraflar bulabilirsiniz. Ayrıca Luna 5 encore modeline ait bir videoyu da eklemeyi ihmâl etmedik.

Galeri: Edifier’dan ses ürünleri
[nggallery id=515]

Video: Edifier Luna 5 encore

İlgili – Dijital Trend

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER