JavaScript uygulama çerçeveleri geliştirmede akla gelen ilk şirketlerden birisi olan Sencha’nın Sencha Touch App Contest adını verdiği uygulama geliştirmey ayrışması sonuçlandı. Yarışmanın galibi ise bir Türk. Cahit Gürgüç adlı bir Türk genci “DailyCrossword” adını verdiği iPad uygulamasıyla bu yarışmada birinciliğe uzandı.

DailyCrossword uygulaması popüler web sitelerinde sunulan kare bulmacaları bir araya toplayarak sunuyor. Web tabanlı bir uygulama olan DailyCrossword iPad’in yanı sıra Apple Safari ya da Google Chrome gibi tüm WebKit tabanlı internet tarayıcılarında kullanılabilir. Cahit Gürgüç başarısının karşılığında 10 bin dolar para, 27 inç’lik Apple Display, Android tablet ve iPod touch ile ödüllendirildi.

Cahit Gürgüç’ün geliştirdiği uygulamaya iPad ve WebKit tabanlı tüm web tarayıcıları üzerinden www.acrossdown.net adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıntıları aşağıdaki bağlantıda yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

İlgili – PRWeb

5 YORUMLAR

  1. Cahit Bey’i tebrik ediyorum.Böyle büyük başarıların arkasında bir Türk’ün olması ne kadar gurur verici ve adımızı tüm dünyaya duyurmak tabiki de. Başarılarının devamını diliyorum.

  2. Abicim tebrik ediyorum seni başarılarının devamını bekliyorum.. bu ilk değil gerçi ama daha iyilerini de yapabileceğini biliyorum :)

  3. Kuzen yeni gördüm harikasın çok tebrik ediyorum. Çok duygulandım. Bu büyük başarının daha da büyüklerini göreceğimize eminim.

  4. Artık birinci gelebileceğimiz başka alanlarında olması çok sevindirici. Bizlere bu mutluluğu yaşatan değerli arkadaşımıza teşekkürler.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz