Sega Mega Drive Mini’yi duyurdu

sega mega drive miniSega nostaljik tasarımlı ve minyatür boyutlarda konsol eğilimini takip ediyor. Önceki gün, Sega Fes 2018 etkinliğinde Mega Drive Mini adlı, Mega Drive’ın minyatür versiyonu olan konsolu 2018 içinde piyasaya süreceğini açıkladı. Ayrıca şirket, bazı klasik oyunları önümüzdeki yaz Nintendo Switch’e getireceğini duyurdu.

Sega, geçici olarak Mega Drive Mini olarak adlandırılan cihazın, Mega Drive’ın 30’uncu yıl dönümü şerefine çıkarılacağını ve belirli sayıda klasik oyunu barındıracağını söylüyor. Şirket daha önce de retro tasarımlı donanımlarla ilgilenmişti. Şirket markasını, daha önce retro Atari konsolları da üreten donanım şirketi AtGames’e lisanslamış, aralarında Sega Genesis Flashback’in de bulunduğu Genesis klonları çıkmıştı. Bu arada AtGames, Facebook sayfası üzerinden, yakında çıkacak Mega Drive Mini’nin de kendi donanımları olacağını belli etti.

Cihaz Nintendo’nun çok popüler olan NES Classic ve SNES Classic cihazlarıyla aynı işleyişe sahip, oyunculara ön yüklü olarak sunulan çeşitli oyunları oynama imkanı veriyor. Oyun konsolu başlangıçta Japonya’da sunulacak. Cihazla hangi oyunların geleceği hakkında ise henüz bir bilgi verilmedi.

Sega ilk Mega Drive konsolunu 29 Ekim 1988 tarihinde Japonya’da çıkarmıştı. Aynı cihaz 14 Ağustos 1989’da da Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmüştü. Dünya çapında da 30 milyondan fazla satılmıştı.

Şirket, geçtiğimiz yılın ortalarına doğru belirli klasik oyunlarının iOS ve Android telefonlarında sunulması için lisans anlaşması imzalamıştı. Şimdiyse Switch sahipleri için bir güzellik yapıyor. Nintendo’nun konsol sahipleri, Sega oyunlarından mahrum kalmayacak. Şirket, aralarında Sonic the HedgehogPhantasy Star ve Thunder Force 4‘ün de bulunduğu en az 15 oyunu bu yaz aylarında çıkaracak.

Sony Xperia Pro-I en gelişmiş kamera deneyimini telefona taşıyor

Sony, Xperia Pro-I adını taşıyan en yeni telefonunu gözler önüne çıkardı. Telefonun adındaki I harfi İngilizcede "görüntü" anlamına gelen "image" kelimesini temsil ediyor. Xperia...

Vodafone Her Şey Yanımda ile e-ticarette zirveyi hedefliyor

Vodafone, dört yıl önce hayata geçirdiği Yanıma uygulaması kapsamındaki hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Tüm kategorilerde hizmet veren Her Şey Yanımda isimli çevrimiçi alışveriş...

YouTube Shorts fonu şimdi Türkiye’ye açıldı

YouTube, Ekim ayından itibaren kısa video içerik üretimini teşvik etmek amacıyla YouTube Shorts Fonu’nu Türkiye’de de kullanacağını açıkladı. Shorts formatında yaratıcı ve benzersiz videolar üreten içerik...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun