Scribd’in e-kitap kiralama servisi açıldı

google news abone ol

Yıllardır web üzerinde doküman paylaşımı için kullanılan sitelerden bir tanesi olan Scribd önemli bir atılım yaptı ve mevcut platformuna bir de e-kitap kiralama servisi ekledi.

scribd-ekitap-021013

Site her zaman olduğu gibi dokümanların barındırılması, paylaşılması ve okunması için kullanılmaya devam edecek, bununla birlikte bir şeyler okumak isteyenler için daha fazla seçenek sunacak. ABD’deki kullanıcılar ayda 8.99 dolar ücret karşılığında yayıncı HarperCollins’in ABD kitap katalogunun büyük bir kısmına erişme şansına sahip oluyor. Üstelik bu platform sadece kitap satışı yapmıyor, ayrıca elektronik kitap kiralama hizmeti de sunuyor.

GigaOm’un haberine göre, Scribd e-kitap servisini geçtiğimiz ocak ayından itibaren herkese açık şekilde test etmeye başladı, ancak başlangıçta HarperCollins’in kitapları sitede yer almıyordu. Scribd ABD’nin en büyük beş yayıncısından biriyle anlaşmanın yanı sıra daha küçük çaplı altı farklı yayıncının da desteğini arkasına almış. Diğer büyük yayınevlerinin kitaplarının sitede bulunmamasının dezavantaj olduğu söyleniyor, ancak gelecekte yeni anlaşmaların gelebileceği ihtimalini de gözardı etmemek gerekiyor.

Scribd’in iPhone, iPad ve Android uygulamaları abonelik kapsamındaki kitaplara erişme ve bunları okuma fırsatı verecek. Ayrıca kitapları web üzerinden de okumak ya da bunları indirmek de mümkün oluyor.

İlgili >> The Verge, GigaOm

[Görsel – GigaOm]

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR