SanDisk 400 GB kapasiteli microSD kartı ile rekor kırıyor

sandisk 400 gb microsdÇoğu akıllı telefon üreticisi cihazlarının depolama alanının microSD kart yuvaları aracılığıyla 2 TB’ye kadar çıkarılabildiğini söylüyor. Ancak piyasada o kadar yüksek kapasiteye sahip bir bellek kartı henüz bulunmuyor. Yine de, o noktaya doğru yavaş yavaş ilerlediğimizi söylememiz mümkün.

SanDisk, 400 GB kapasiteli microSD kartını duyurdu. Bu kart, microSD kart formatı için dünyanın en yüksek depolama kapasitesine sahip ürün olma özelliğini taşıyor.

SanDisk’in 400 GB’lık canavarı en büyük olmakla kalmıyor, geçen yıl Samsung’un elinde olan 256 GB’lık rekoru hatırı sayılır bir farkla geride bırakmayı başarıyor.

Teknik detaylarla devam edecek olursak, 400 GB kapasiteli kart 100 MB/s’ye varan veri transfer hızlarını sunuyor. SDXC UHS-I sınıfındaki bu kart App Performance Class A1 cihazı niteliğini de taşıyor. Yani, uygulamaları da çalıştırabiliyor.

Her ultra yüksek kapasiteli kart gibi, SanDisk’in 400 GB kapasiteli kartı da epey yüksek bir fiyattan pazara girecek. 250 dolarlık yurt dışı satış fiyatına sahip olan bu depolama biriminin ne zaman satışa sunulacağı ise henüz açıklanmadı.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun