SanDisk 1 TB kapasiteli SDXC kart prototipini gözler önüne çıkardı

sandisk-1-tb-extreme-pro-200916SanDisk 1 TB kapasiteli SDXC kart prototipini Photokina 2016’da görücüye çıkarttı. Hali hazırda bir prototipten öteye geçmediği için SDXC kartının piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı konusunda somut bilgiler verilmiş değil. Ancak ortaya çıkan sonucun etkileyici olduğu şimdiden söylenebilir.

SanDisk’in sahibi olan Western Digital, şirketin bundan 16 yıl önce ilk 64 MB SD kartını çıkarttığını hatırlattı. SanDisk 512 GB kapasiteli SD kartı ise iki yıl önce satışa sunmuştu. 1 TB kapasiteli kart, 64 MB SD karta kıyasla 15625 kat daha fazla depolama alanı sağlıyor.

SanDisk 1 TB SDXC kart ile artan ihtiyaca yanıt vermeyi amaçlıyor

SanDisk 1 TB kapasiteli SDXC kartıyla 4K ve 8K çözünürlüklü görüntüler, 360 derece videolar ve sanal gerçeklik gibi teknolojilerin doğurduğu yoğun depolama alanı ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...