Samsung’un Chrome OS netbook’u “Alex” ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Chrome OS sızıntıları gelmeye devam ediyor. Acer ZGB netbook ve Seabord tabletten sonra şimdi de Samsung’un Google’ın yeni platformuyla sunacağı ürüne dair detaylar su yüzüne çıktı. Samsung “Alex” olarak adlandırılan netbook 1280 x 800 çözünürlüklü ekrana, Intel’in çift çekirdekli Atom N550 1.5 GHz işlemcisine, SanDisk SSD P4 katı durum sürücüsüne ve Qualcomm Gobi 2000 3G WWAN bağlantı donanımına sahip.

Samsung Alex’in diğer teknik özellikleri arasında 2 GB RAM, Bluetooth, WiFi, entegre web kamerası ve Synaptics touchpad yer alıyor. Samsung’un netbook modeli Acer’ınkinden biraz farklı. Acer’ın modelinde 1366 x 768 çözünürlüklü ekran ve AMD’nin Fusion işlemcisi yer alıyordu.

Samsung, Acer ve ASUS 2011’in ikinci yarısında Chrome OS yüklü cihazlar çıkaracak üreticiler arasında yer alıyor. Google’ın da mayıs ayının ortalarında düzenleyeceği Google I/O etkinliğinde en son Chrome OS yazılımlarını ve donanımlarını görücüye çıkarması bekleniyor.

İlgili – Google

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Mayıs 2021 takvimi: İlkbahar film ve dizi şöleniyle kapanıyor

Netflix ilkbaharı dizi ve film şöleniyle kapatıyor. Netflix Mayıs 2021 takvimi içinde birbirinden dikkat çekici orijinal diziler, filmler ve lisanslı içerikler bulunuyor. İzleyicileri süper kahramanların...