Teknoblog Dijital Foto Samsung’un 14.6 megapiksellik aynasız lensli makinesi NX100 resmiyet kazandı – Galeri

Samsung’un 14.6 megapiksellik aynasız lensli makinesi NX100 resmiyet kazandı – Galeri

Samsung’un geçtiğimiz haftadan bu yana sızıntıları internette yer alan NX100 dijital fotoğraf makinesi nihayet resmiyet kazandı. Geçen senenin NX10’unun takipçisi olan NX100 daha çekici bir gövdeyle birlikte geliyor.

14.6 megapiksellik APS-C CMOS sensör, 3 inç’lik VGA AMOLED ekran, 100-3200 ISO aralığı, H.264 formatın da 720p video kaydı, SD / SDHC kart yuvası, GPS10 modülüyle opsiyonel fotoğraflara coğrafi etiket ekleme özelliği, fotoğraf çekerken ortamdaki sesleri de kayda alan “Sound Picture” modu gibi teknik özelliklerle gelen NX100’de yer alan yeni i-Function lens sistemi, cihazın üstünde yer alan i-Function tuşuna basıldığında aktif hâle geliyor ve kullanıcılara elle ayarlama seçenekleri arasında gezinme fırsatı sunuyor. Odak halkası ise her bir ayar için parametrelerin değiştirilmesini sağlıyor. Kullanıcılar objektif kapağının hızını, açıklığı, EV, beyaz dengesi ve ISO gibi ayarları i-Function tuşunu ve lensteki halkayı kullanarak yapabiliyorlar.

Samsung NX100 için farklı lens seçenekleri de sunmayı planlıyor. Bunların arasında 60 mm makro, 18-200 mm telefoto, 20 mm geniş açı ve 20-50 mm kompakt zum lensler bulunuyor. Samsung NX100 dijital fotoğraf makinesiyle ilgili detayları aşağıdaki bağlantıda yer alan basın bülteninde bulabilirsiniz.

Galeri: Samsung NX100 dijital fotoğraf makinesi
[nggallery id=402]

İlgili – Engadget (Basın Bülteni)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
8K çözünürlüklü Samsung Q9S görüntüyü yapay zekâ yardımıyla işliyor

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz