Teknoblog Ürünler Samsung’tan 11 saat pil ömrü sunduğu iddia edilen netbook: NC310

Samsung’tan 11 saat pil ömrü sunduğu iddia edilen netbook: NC310

Samsung’tan şimdilik Güney Kore’de çıkan ancak kısa bir süre içerisinde dünyaya açılacak olan yeni bir netbook… Samsung NC310 tipik bir netbook’ta neler varsa, aynı özelliklere sahip, bunun üstüne biraz da kablosuz bağlantı seçenekleri eklemiş. 1 GB bellek, 10.1 inç LCD ekran, 160 GB disk alanı, 1.3 megapiksellik web kamerasına sahip olan üründe 802.11 b/g WiFi’nin yanı sıra HSDPA ve şu anda Güney Kore’de sunulan WiBRO (mobile WiMAX) desteği de bulunuyor.

Samsung NC310’un 11 saatlik çalışma süresine sahip olacağı söyleniyordu, ancak şu anda elde kesin özelliklerin yer aldığı belge olmadığı için bu konu belirsizliğini koruyor. Bazı kaynaklarda 5 saatlik bataryaya sahip olduğu belirtiliyor. Bu nedenle kafamız biraz karıştı. Yine de beklemek lazım, Samsung NC310 dünyaya yayılmaya başladığında yeni bir işlemci, grafik kartı ve uzun ömürlü bir batarya kazanabilir.

İlgili — Akihabara News

  • Saat

    yanılmıyorsam Sony Vaio’nun da benzer özellikte modelleri mevcut. Hatta yeni Apple serisinin de daha hafif ve uzun ömürlü bataryaları var şu an.