Teknoblog Mobil Samsung’dan Bada’ya uygulama geliştirmek isteyenler için yazılım geliştirme aracı

Samsung’dan Bada’ya uygulama geliştirmek isteyenler için yazılım geliştirme aracı

PAYLAŞIN

Samsung henüz Wave’i ya da başka bir Bada işletim sistemli cep telefonunu piyasaya sunmuş değil, ancak geliştiricilere uygulama tasarlamaları için gerekli olan araçları sunarak doğru bir iş yapıyor.

Bada’nın ilk halka açık yazılım geliştirme aracı bir önceki gün indirilmeye sunuldu. Uygulama geliştiricileri bu paketin içerisinde Eclipse tabanlı entegre geliştirme ortamı (IDE), telefon emülatörü ve yardımcı rehberler bulacaklar. 6o6 MB büyüklükteki SDK dosyasını aşağıdaki ilgili bağlantıdan indirebilirsiniz. Ancak indirdikten sonra biraz okuma yapmanız gerekecek, çünkü dört farklı “Kullanım Şartları” sözleşmesi bulunuyor. Bir tane de SDK’yi indirmeden önce bulunan sözleşmeyi sayarsak toplamda beş farklı sözleşme onaylanmak üzere bekliyor. C/C++ bazlı bu yazılım geliştirme aracının programcılara cazip geleceğini düşünüyoruz.

İlgili – Samsung Bada SDK indir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S9+'ın izine benchmark testinde rastlandı

2 YORUM

  1. bada sdk nın nasıl kullanılacağı ve örnek uygulama geliştirmeyi anlatan , sdk paketinde bulunan dosyaların hangisinin ne şekilde kullanılacağını anlatan bir sayfa yapıldıgı takdirde eminim ki benim gibi birçok kişi belki günlerini harcayarak birşeyler yapmaya çalışacaktır.

    Ama maalesef :)
    Saygılar…

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz