Samsung yönetim kurulu başkanı sabotajla suçlanıyor

Samsung yönetim kurulu başkanı Lee Sang-hoon, işçi sendikalarına kasıtlı olarak sabotaj düzenlemekle suçlanıyor. Güney Koreli savcılar, şirketin ve Lee’nin ülkenin çalışma yasalarına aykırı davrandığını iddia ediyor.

Lee, Samsung‘un yönetim kurulu başkanlığına geçtiğimiz mart ayında getirilmişti. The Financial Times’ın haberine göre, çiçeği burnunda başkan ve Samsung’un farklı birimlerindeki 31 yönetici, hakim karşısına çıkacak.

Savcılar, Samsung’un işçi sendikalarına yönelik sert tutumu nedeniyle şirketin Güney Kore’de bulunan 200 bin çalışanı içinde 300’den az sayıda kişi sendikaya katılabilmişti. Lee’nin Samsung’un finans şefi olduğu dönemde 2013’te yeni kurulan bir sendikaya karşı sabotaj düzenlediği söyleniyor. Savcılar, bunun “organize bir suç” olduğunu savunuyor.

Savcılar tarafından suçlanan Samsung yöneticilerinin sendikaya katılan çalışanlara maaş kesintisi uygulamak ve taşeronları da iş vermemekle tehdit ettiği öne sürülüyor.

Samsung yönetim kurulu başkanı Lee Sang-hoon ve diğer yöneticilere yöneltilen suçlama, şirketin son zamanlarda yaşadığı tek hukuki problem değil. Şirketin “fiili” patronu olan Lee Jae-yong, geçtiğimiz yıl yolsuzluk suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....