Teknoloji

Samsung yöneticilerinden Apple’ın ilk katlanabilir cihazı için dikkat çekici tahmin

samsung galaxy z flip 4 inceleme

Samsung’un Mobil Deneyimler birimi tedarikçileriyle bir araya gelerek dikkat çekici konular hakkında fikir alışverişinde bulundu. Bu konulardan birisi de şirketin katlanabilir telefon stratejisi oldu. The Elec sitesinin haberine göre; Güney Koreli şirket, katlanabilir telefonlarının bileşik yıllık büyüme oranının 2025’e kadar yüzde 80’i bulmasını bekliyor.

Ana vatanında katlanabilir telefonlarına olan ilgiden memnun görünen şirket, 20’li ve 30’lu yaşlardaki Güney Koreli iPhone sahiplerinin katlanabilir telefonlarına geçiş oranındaki artışa dikkat çekti. Şirket, Z Flip ve Z Fold serisi katlanabilir telefonlarına geçiş yapan Güney Koreli iPhone kullanıcılarının sayısının geçtiğimiz yıllara kıyasla 3-4 kat arttığını belirtti.

Güney Koreli teknoloji devinin yöneticileri, Apple’la ilgili dikkat çekici bir tahminde de bulundu. Mobil Deneyimler birimine göre, Apple ilk katlanabilir cihazını 2024’te çıkaracak. Ancak bu cihaz bir iPhone olmayacak. Cupertino merkezli şirketin katlanabilir cihaz pazarındaki ilk ürününün bir tablet veya dizüstü bilgisayar olacağı söyleniyor. Benzer bir iddia, CCS Insight isimli araştırma şirketinin raporunda da paylaşılmıştı.

Samsung katlanabilir telefonların geleceği konusunda umutlu

Katlanabilir telefonlarının performansından memnun görünen Samsung, bu ürün kategorisinin geleceği konusunda da umutlu görünüyor. Şirket, hâlihazırda katlanabilir bir telefon kullananların yüzde 90’ının sıradaki telefonunun da katlanabilir ekranlı bir cihaz olacağını belirtti. Katlanabilir ekranlı telefonlara olan güvenini açık şekilde ortaya koyan şirket, hâlihazırda bu ürün kategorisinde en yüksek pazar payını elinde tutuyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER