Samsung yeni ISOCELL sensörünün tanıtım tarihini açıkladı

Samsung ISOCELL birimi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yeni sensörünü tanıtacağı tarihi duyurdu. Güney Koreli şirket, yeni sensörün 10 Haziran’da gözler önüne çıkacağını açıkladı.

Şirket yeni sensörünü “Herkes için ISOCELL” sloganıyla tanıtacak. Bu slogan, Samsung’un hedef kitlesinde orta segment cihazların bulunduğu anlamına geliyor. Şirketin 108 megapiksel ISOCELL HM3 veya 50 megapiksel ISOCELL GN2’den farklı bir istikamette ilerleyeceği anlaşılıyor.

Dedikodulara göre, Samsung 50 megapiksel yerine 48 megapiksel çözünürlüklü bir sensör sunacak. Bu sensörün Samsung’un giriş seviyesi veya orta segment telefonlarında kullanılabileceği belirtiliyor.

Yeni Samsung ISOCELL kamera sensörünün başka şirketler tarafından da kullanılması sürpriz olmayacaktır. Güney Koreli şirket, bir taraftan da diğer akıllı telefon üreticileri için katlanabilir OLED panel üretmeye hazırlanıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun