Teknoloji

Samsung mobil birimi altında yeni bir çip geliştirme ekibi kurmayı planlıyor

samsung

Qualcomm mali yılının dördüncü çeyreğine ait finans raporunu açıklarken Samsung’un Galaxy S23 serisinde sadece Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin kullanılacağının sinyalini vermişti. Serinin üç üyesi de benchmark testlerinden Snapdragon 8 Gen 2 ile geçmişti. The Elec sitesinin haberine göre, bu durum Güney Koreli şirketin kendi mobil işlemcisini geliştirme planlarından vazgeçtiği anlamına gelmiyor.

Güney Koreli şirket Exynos çiplerinin üretimini kendi çatısı altındaki Sistem LSI birimine yaptırıyor. Bu birimin Mobil Deneyim biriminden bağımsız bir yapı olduğunu belirtmek gerekiyor.

The Elec’in haberinde şirketin mobil biriminin çatısı altında yeni bir çip geliştirme ekibi kurmaya hazırlandığı belirtiliyor. Bu birimin şirkete 2016’da Qualcomm’dan transfer olan icracı başkan yardımcısı Choi Won-joon tarafından yönetileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Samsung 2023 ve 2024’te amiral gemisi telefonlarında Exynos kullanmayacak

Samsung’un kendi tasarımı olan ilk özel işlemcisini 2025’te Galaxy S serisinde kullanmayı planladığına dair dedikodular daha önce gündeme gelmişti. Şirketin 2023 ve 2024’te amiral gemisi telefonlarından Exynos işlemci kullanması beklenmiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER