Samsung yakında Rusya ve Hindistan’da Tizen telefonları çıkarıyor

Tizen işletim sistemi akıllı telefonlarda beklenen çıkışını henüz yapamasa da, Samsung bu işletim sistemini Galaxy Gear cihazlarında veya NX serisi fotoğraf makinelerinde çoktan kullanmaya başladı. Ancak hâlâ bu açık kaynak kodlu işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonu bekliyoruz ve sanıyoruz ki, bu yıl içinde en azından bundan bir tane göreceğiz.

samsung-galaxy-s4-tizen-3-090913-1

Wall Street Journal’a konuşan kaynaklara göre, Samsung önümüzdeki haftalarda Rusya’da bir Tizen cihazı çıkaracak. Ayrıca daha sonra bir Tizen cihazının da Hindistan’da çıkacağı belirtiliyor. Detaylar hakkında bundan daha fazlası olmasa da, şurası kesin: Samsung geliştirmekte olduğu işletim sistemi için Avrupa ve Amerika dışında kalan, gelişmekte olan pazarları gözüne kestirmiş durumda.

Japon mobil operatör NTT Docomo bu yılın başlarında bir Tizen akıllı telefonu çıkarmaya yönelik planlarını, zamanlamanın doğru olmadığı gerekçesiyle iptal ettiğini açıklamıştı. Aralarında Fransız Orange’ın da bulunduğu diğer uluslararası mobil operatörler de kendi Tizen cihaz planlarını askıya almışlardı.

Tizen yazılımdan daha çok özellikler ve ekonominin önemli olduğu gelişmekte olan pazarlarda şansını deneyecek. Bakalım bu strateji tutacak mı, ayrıca Türkiye de bu stratejinin içinde yer alacak mı, zamanla göreceğiz.

İlgili >> Wall Street Journal

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...