Samsung Wear OS işletim sistemli saat üretme konusunda ciddi görünüyor

samsung wear osSamsung’un akıllı saat pazarında atacağı yeni adım merakla bekleniyor. Gear S4 adıyla da anılan akıllı saate dair dedikodular bir süredir etrafta dolaşıyor. Bu dedikoduların çeşitliliği ise LTE bağlantı seçeneklerinden farklı boyutlara kadar uzanıyor. Güney Koreli şirketin akıllı saat planlarına dair haberlerin sonuncusu ise tercih edilecek işletim sistemiyle ilgiliydi. İddialara göre, Samsung Wear OS platformuna da akıllı saatlerinde yer vermeyi planlıyor.

Söz konusu saatin Gear S4’ten farklı bir ürün olması muhtemel görünüyor. Gear S4’te kendisine ait Tizen platformunu kullanmaya devam etmesi beklenen şirketin, Wear OS işletim sistemli saatine ise Galaxy Wear adını verebileceği konuşuluyor.

Bu dedikoduları destekleyecek bir iddiayı da ünlü duyumcu Evan Blass gündeme getirdi. Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Blass, bazı Samsung çalışanlarının bileklerinde Wear OS işletim sistemli Gear akıllı saatlerin olduğunu ifade etti.

https://twitter.com/evleaks/status/999255737762308096

Samsung’un Wear OS işletim sistemli akıllı saatini yılın ikinci yarısı içinde piyasaya sürmesi muhtemel görünüyor. Şirketin Tizen işletim sistemli akıllı saatlerinin yanına Wear OS işletim sistemli akıllı saatleri ekleyerek potansiyel müşterilerine ekstra bir seçenek daha sunması akıllara gelen ilk ihtimal oluyor. Blass’ın Twitter paylaşımı ise Samsung’un Wear OS işletim sistemli saatlerinde de Gear markasını kullanacağını düşündürüyor.

Samsung Wear OS, veya eski adıyla Android Wear, platformuna yabancı bir şirket değil. Güney Koreli teknoloji devi, akıllı saat pazarına 2013’te çıkarttığı Android işletim sistemli Galaxy Gear ile merhaba demişti.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...