Samsung’un Wear OS akıllı saati için yeni işaretler

Samsung’un Wear OS işletim sistemine geri dönebileceğine dair ilk haberler 2018’de gündeme gelmişti. Bazı şirket çalışanları Tizen yerine Wear OS’in yüklü olduğu akıllı saatlerle görülmüştü. Aradan üç yıl geçmesine rağmen, Samsung hâlâ Wear OS işletim sistemli bir saat çıkarmış değil.

Ancak son zamanlarda bu iddialar biraz daha kuvvetlenmiş durumda. Şirketin Google’ın akıllı saat platformuna döneceğine dair ilk somut işaret bir süre önce görülmüştü. Bu işaretlere yenileri eklenmeye devam ediyor.

Samsung’un Galaxy Wearable uygulamasının APK’sında yapılan inceleme, şirketin yeni akıllı saatlerinde Wear OS işletim sisteminin kullanılacağını gösteriyor. “Water” (Su) kod adlı yeni eklentiye de APK’da rastlanıyor. Bunun Wear OS uyumluluk katmanı olduğu düşünülüyor. “newos” referansı da Samsung’un yeni akıllı saatlerinde Wear OS’i tercih edebileceği beklentisini kuvvetlendiriyor.

Kaynak kodunda geçen “merlot” ifadesinin Galaxy Watch Active 3 ve 4 ile Watch 4’ün işlemcisine yönelik bir referans olduğu belirtiliyor. Bu saatlerin hem hücresel hem de Bluetooth versiyonlarının bulunması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS'e taşıdı

Samsung Wear OS işletim sistemine geri dönecek gibi görünse de, bunun Tizen için ne anlam ifade edeceği henüz bilinmiyor. Şirketin uzun yıllardır yatırım yaptığı Tizen’den kolay vazgeçmesi de pek mantıklı görünmüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...