Airbus Samsung’dan 400 bin dayanıklı mobil cihaz alacak

google news abone ol

Samsung havacılık sektörünün önemli şirketlerinden biri olan Airbus ile bir iş birliği anlaşması imzaladı. Güney Koreli şirket bu anlaşma çerçevesinde Fransa İçişleri ve Deniz Aşırı Bölgeler Bakanlıkları’na 400 bin adet dayanıklı Galaxy cihaz temin edecek.

Anlaşma kapsamında Fransız polislere, itfaiyecilere ve diğer kolluk kuvvetlerine sunulacak dayanıklı cihazlar Galaxy XCover 6 Pro akıllı telefon ve Galaxy Tab 3 Active tablet olacak. İki şirket arasındaki iş birliği, Fransa İçişleri Bakanlığı’nın “Geleceğin Radyo Ağı” isimli projesi çerçevesinde hayata geçirildi.

Söz konusu proje, yerel kolluk kuvvetlerinin iletişimini modernleştirmek, 4G ve 5G şebekelerine geçişi sağlamak amacıyla başlatıldı. Airbus ve Capgemini’nin konsorsiyumu önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu entegrasyonun yürütülmesinden sorumlu olacak.

Samsung’un Mobil Deneyimler biriminin başkan yardımcılarından biri olan KC Choi, bu proje için seçilmenin kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Choi dayanıklı cihazların büyük projelerin parçası hâline gelmesinden dolayı ekipçe heyecan duyduklarının da altını çizdi.

Airbus’ta Avrupa Satışlar ve Programlar Direktörü olarak görev yapan Eric Davalo ise güvenliğin çok talepkâr bir konu olduğunu ve Samsung’un güvenlik ve ilk yardım kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu kritik müdahale teknolojileri konusunda kendisini geliştirmiş bir iş ortağı olduğunu belirtti.

Samsung yazılımsal güvenliği de Knox ile sağlıyor

İş birliği kapsamında sunulacak olan Samsung cihazları Galaxy XCover 6 Pro ve Galaxy Tab 3 Active MIL-STD-810H askeri dayanıklılık sertifikasına sahip. Bu cihazlarda fiziksel dayanıklılığı Güney Koreli şirketin Knox güvenlik yazılımı tamamlıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify’ın 2022 Özeti hazır: Türkiye 2022’de rap dinlemeye devam etti

Bir yılın sona ermekte olduğunun en önemli işaretlerinden birisi de çevrimiçi platformların ve teknoloji şirketlerinin yıla bakış atan özetlerini paylaşması. Bu özetlerin en meşhurlarından...

Disney+ Yılbaşı Gecesi filminin resmi afişini paylaştı

Disney+ Yılbaşı Gecesi ile Türk yapımı orijinal içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Yılbaşından hemen önce izleyicilerle buluşacak olan filmin afişi Disney+ tarafından paylaşıldı. Yapımcılığını...

Twitter yanlış COVID-19 bilgileriyle mücadelesini sonlandırdı

Twitter COVID-19 hakkındaki yanlış bilgilerle mücadelesini en azından şimdilik sonlandırmış gibi görünüyor. Mikro blog servisinin kullanıcıları ve CNN, şirketin şeffaflık sitesindeki COVID'le ilgili yanlış...

İşte 2022’nin App Store Awards kazananları

Apple bugün, 2022 yılının App Store ödülü kazananlar listesinin yanı sıra ücretsiz ve ücretli kategorilerde yılın en çok indirilen uygulama ve oyunların sıralamalarını da...

ÖNE ÇIKANLAR