Samsung TV yeniliklerini duyurmak için etkinlik düzenliyor

Samsung, yılın ilk günlerinde çok sayıda yeni televizyon tanıtmıştı. Ancak duyurular şirket için yeterli olmamışa benziyor. Samsung, TV alanındaki yeniliklerini duyurmak için bir etkinlik daha gerçekleştirecek.

Şirket, CES 2021’de Mini LED teknolojisinin kullanıldığı Neo QLED hakkında bilgi vermişti. Bunun yanında MicroLED televizyonun geleceği de doğrulanmıştı. Ancak şirket ürünlerinin tamamını duyurmamıştı. Samsung, CES 2021’de yıl içinde çıkaracağı televizyonların bir bölümünden bahsetmeyi seçmişti.

2 Mart’ta gerçekleştirilecek “Unbox & Discover” (Kutusunu Aç & Keşfet) isimli etkinlikle ilgili detaylar da henüz sınırlı. Ancak etkinlik davetiyesinde şu ifade yer alıyor: “Samsung, en yeni inovatif ürünlerinin yenilikçi teknolojiler, güzel tasarım ve etkili ortaklıklar ile TV’yi nasıl değiştireceğine dair vizyonunu paylaşacak.”

Bu etkinlikte yeni televizyonların tanıtılıp tanıtılmayacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Samsung’un amiral gemisi olmayan televizyonlarını gözler önüne çıkarması akıllara gelen seçeneklerden biri. Etkinlik duyurusundaki ifadeler, şirketin bilgilendirme odaklı bir etkinlik yapabileceğini de gösteriyor.

Ortaklıklar, Samsung’a TV alanında önemli bir büyüme potansiyeli vadediyor. Şirket televizyonları için hazırladığı Akıllı Antrenör fitness özelliğini CES 2021’de duyurmuştu. İnsanların evlerinde ve TV’lerinin karşısında daha fazla zaman geçirir hâle gelmesi, bu tarz özellikler için de yol açıyor.

Samsung, TV etkinliği 2 Mart’ta Türkiye saatiyle 18:00’da başlayacak. Etkinlik YouTube’da ve Samsung’un sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun