Samsung Türkiye yazılımcıları Bada işletim sistemiyle buluşmaya çağırıyor

Samsung’un kendi geliştirdiği Bada işletim sistemini taşıyan ilk cep telefonu Wave S8500 bu hafta içinde Avrupa’da satışa çıkıyor. Türkiye’de de kısa bir süre sonra satışa çıkmasını beklediğimiz Wave’den önce Bada işletim sistemi ülkemize teşrif ediyor.

Samsung geçtiğimiz hafta Salı günü Emirgan The Seed’de gerçekleştireceği bir etkinlikle Bada işletim sistemini Türk yazılımcılarla buluşturacak. Bada Developers’ Day etkinliğinde yazılım geliştiricilerine ulaşılarak bu platformdan nasıl faydalanacakları, nasıl stratejiler oluşturabilecekleri anlatılacak.

Bu etkinliğe katılmak isteyenler www.samsungdevelopersday.com adresinden kayıt yaptırabilirler. Ayrıntıları aşağıdaki basın bülteninde bulabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİ

Samsung’dan Uygulama Geliştiricilere Açık Davet!

Samsung Türkiye Mobil Dünyada Devrim Yaratacak bada’yı Bilişim Uzmanlarıyla Tanıştırıyor

Mobil yazılımda çığır açacak işletim sistemi bada, Türkiye dahil 25 farklı ülkede yazılımcılarla tanışmaya devam ediyor.

Dünyanın lider cep telefonu üreticisi ve satıcılarından Samsung Electronics mobil dünyada devrim yaratacak özelliklere sahip Samsung bada platformunu aralarında İtalya, Çin, Rusya, İsviçre ve Güney Afrika gibi ülkelerin olduğu dünyanın çok çeşitli bölgelerinde Developers’ Day organizasyonlarıyla tanıştırdı.

1 Haziran Salı günü Emirgan’da The Seed’de gerçekleştirilecek organizasyon Developers’ Day ile bu kez Türk yazılımcılar bir araya getirilecek ve Samsung bada platformu için nasıl yazılımlar gerçekleştirilebileceği anlatılacak.

Mobil cihazlarda zengin kullanıcı  deneyimi
Wave, bada ve A-Store(Samsung Apps-samsungapps.com)’un ilk meyvelerinden oluşan bada mobil platformu uygulama geliştiriciler için fırsatlar sunup, Samsung mobil cihazlarında daha zengin bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Yazılımlarına güvenen tüm uygulama geliştiricileri www.samsungdevelopersday.com üzerindeki “Başvuru Formu?nu doldurmaya çağıran Samsung Electronics Türkiye Dijital Pazarlama Müdürü Ömer Suner konuya ilişkin yaptığı açıklamada tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de genişleyen mobil teknolojilerin, artan internet kullanımı ve mobil uygulamaların gelecek yıllara damgasını vuracağını söyledi: “Developers’ Day ile yazılım geliştirenlere ulaşmak ve zaten yurtdışını da çok yakından takip eden bu isimlere bada platformundan nasıl faydalanabileceklerini, nasıl stratejiler oluşturabileceklerini ve parametrelerin neler olduğunu anlatacağız.”

“Bir dizi çalışma sonrasında en başarılı bulunan uygulama geliştiriciler, Samsung tarafından sağlanacak olanaklara hak kazanacaklar? diyen Suner, mobil işletim sistemlerini güçlendirebilecek inovatif uygulama geliştiricileri Samsung Bada platformuna davet ediyor.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

MANŞETLER

F1 Brezilya GP 2019: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1'de 2019 sezonunun hem takımlar hem de pilotlar şampiyonları belli oldu. Artık kalan iki yarış sadece alt sıralardaki durumu belli edecek. Bu arada...

Microsoft xCloud oyun servisi ve yeni oyunlarla ilgili detaylar açıkladı

Microsoft xCloud abonelik tabanlı oyun servisinin 2020 yılı içinde çıkacağını açıkladı. Şirket tam olarak bir tarih vermese de, bu servisten oynanabilecek yeni oyunlarının bazılarının...

Video: Huawei Watch GT 2 Kutusundan Çıkıyor

Huawei, eylül ayındaki Mate 30 serisi etkinliğinde akıllı saatinin yeni versiyonu Watch GT 2'yi de duyurmuştu. Mate 30 Pro henüz Türkiye'ye gelmedi, geleceği de...

Video: TCL Plex Kutusundan Çıkıyor

Şimdiye kadar Alcatel, BlackBerry ve Palm markalı akıllı telefonlarıyla pazarda olan TCL, artık kendi markasıyla da tüketicilerin karşısına çıkıyor. IFA 2019'da duyurusu gerçekleştirilen TCL...

Motorola RAZR tanıtıldı: Klasik tasarım, katlanabilir ekran

Yaklaşık bir yıldır Motorola'nın katlanabilir telefon akımına diğerlerinden farklı şekilde yaklaşacağına dair haberler ortalıkta dolaşıyordu. Şirketin, bir zamanların efsane telefonu RAZR'ı modern bir formda,...