Samsung 4K destekli yeni projeksiyon cihazı The Premiere’i tanıttı

Samsung, The Premiere ile üst sınıf ev eğlence cihazlarına bir seçenek daha ekledi. Bir kısa mesafe projeksiyon cihazı olan The Premiere, 4K çözünürlük desteği sunuyor. Bu da cihazı Samsung’un genellikle odaklandığı QLED TV’ler için uygun bir alternatif hâline getiriyor.

The Premiere, Samsung’un “Lifestyle” serisinin en yeni üyesi olma özelliğini taşıyor. Bu seride tasarımın ön planda olduğu The Serif, The Frame, The Sero ve The Terrace gibi ürünler bulunuyor. Salonun dekorasyonuna uyum sağlayacak ürünlerden oluşan Lifestyle serisine The Premiere gibi ekranı tamamen ortadan kaldıran bir cihazın eklenmesi doğru bir tercih olarak tanımlanabilir.

“Kısa mesafe” projeksiyon cihazı olan The Premiere, görüntünün yansıtılacağı duvarın hemen önüne yerleştirildiğinde bile iyi bir görüntü sunmayı vadediyor. Güçlü ses sistemleri de barındıran cihaz, “hepsi bir arada” bir çözüm niteliği taşıyor. Ancak kullanıcılar diledikleri takdirde mevcut ses sistemlerini de The Premiere’e bağlayabiliyor.

The Premiere için iki farklı model sunuluyor. LSP9T isimli model 130 inçlik projeksiyon yapabiliyor. Maksimum parlaklık ise 2800 ANSI lümene kadar çıkıyor. Bu model Samsung tarafından “Dünyanın ilk üçlü lazer teknolojisine sahip HDR10+ sertifikalı projektörü” olarak tanımlanıyor. LSP7T’de ise projeksiyon kapasitesi 120 inçe iniyor. Samsung’un bu model için aynı iddialı nitelemeleri yapmadığını belirtmekte de fayda var.

Her iki model de Samsung’un Smart TV platformunu destekliyor. Yeni Samsung TV’lerde bulunan tüm uygulama ve servislere The Premiere’de de erişilebiliyor. UHD Alliance’ın Filmmaker Mode’u da The Premiere’de mevcut. Samsung bunun bir projektör için ilk olduğunu vurguluyor.

Samsung, The Premiere için henüz bir fiyat ve çıkış tarihi açıklamış değil. Ancak projeksiyon cihazının yıl bitmeden ABD, Avrupa ve Güney Kore’de piyasaya sürüleceği belirtildi.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...