Samsung telefon kutularından güç adaptörü ve kulaklığı çıkarmaya hazırlanıyor

Samsung, Apple’ın ekim ayındaki etkinliğinin ardından rakibinin telefon kutularından güç adaptörünü çıkarma kararıyla dalga geçmişti. Ancak Galaxy S21 serisiyle ilgili belgeler, Samsung’un da Apple’ın yolundan gitmeye hazırlandığını gösteriyor.

Brezilya’da yayın yapan Tecnoblog isimli sitenin haberine göre, Samsung’un yeni Galaxy S21 telefonları ülkenin yetkili telekomünikasyon kuruluşu ANATEL tarafından onaylandı. S21 SM-G991B/DS, S21 Plus SM-G996B/DS ve S21 Ultra da SM-G998B/DS model numaralarını taşıyor.

ANATEL’e sunulan belgeler, S21 serisiyle ilgili pek fazla detay barındırmıyor. Ancak Samsung’un telefonlarıyla ilgili önemli bir değişikliği görmek de mümkün oluyor. ANATEL’deki belgelere göre, Galaxy S21 serisi cihazların kutularından şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayacak.

Bu durumun pek de sürpriz olmadığını belirtmek gerekiyor. Samsung’un da telefon kutularından güç adaptörünü çıkarabileceğine dair haberler daha önce gündeme gelmişti. Şirketin Apple ile dalga geçtikten çok kısa bir süre sonra bunu yapması biraz tuhaf karşılanabilir. Ancak Samsung 2017’de de Apple ile telefonlarından kulaklık jakını kaldırdığı için dalga geçmiş, ancak 2019’da da Galaxy Note 10’da kulaklık jakına yer vermemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yeni paylaşım ZTE Axon 30 Ultra'nın tasarımını gösteriyor

Brezilya Ulusal Tüketici Sekreterliği, Apple’dan ülkede satacağı iPhone’ların kutusuna güç adaptörü yerleştirmesini istemişti. Brezilya’nın Samsung’dan da benzer bir talepte bulunması sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...