Samsung Pay eylül ayından önce faaliyete geçmeyecek

samsung-galaxy-s6-ve-s6-edge-inceleme-00053

Samsung, yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile birlikte mobil ödeme sistemi Samsung Pay’in duyurusunu da yapmıştı. Duyuru sırasında Samsung Pay’in yaz aylarında faaliyete geçeceği belirtilse de, şirket bu plana sadık kalamadı. Bloomberg’de yer alan bir habere göre, Samsung Pay önümüzdeki eylül ayından itibaren kullanılmaya başlayacak. İlk etapta ABD ve Samsung’un anavatanı Güney Kore’de faaliyete geçecek olan Samsung Pay, 2015 sona ermeden Avrupa, Çin, Avusturalya ve Güney Amerika’yı da kapsama alanına alacak.

Mobil ödeme pazarında Apple Pay ve Google’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Android Pay arasındaki rekabetin dozunun yükselmesi bekleniyor. Samsung Pay, Apple ve Google’ın servisleri gibi NFC tabanlı ödemelere izin vermesine ek olarak, manyetik şeritli kart okuyucularla da çalışıyor. Bu sayede Samsung Pay’in Apple Pay ve Android Pay’e karşı yaygınlık bakımından bir avantaj kazanması bekleniyor.

Halihazırda sadece Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, Samsung Pay’i destekliyor. Şirketin önümüzdeki aylarda tanıtması beklenen yeni Galaxy Note’un da Samsung Pay’i destekleyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER