Samsung One UI 5.1 güncellemesini Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy A serisine götürüyor

Samsung One UI 5.1 güncellemesini 2022 model amiral gemisi telefonlarına ulaştırmaya kısa süre önce başlamıştı. Şirket şimdi de bu güncellemeyi daha eski katlanabilir telefonlarına götürüyor. Galaxy Z Fold 3 için hazırlanan güncelleme paketinin 1406,51 MB büyüklüğünde olduğu belirtiliyor. Expert RAW kamera özelliği ve gelişmiş çoklu görev güncellemenin getirdiği yenilikler arasında yer alıyor.

Galaxy Z Fold 3’ün en önemli özelliği olarak gelişmiş çoklu pencere modu öne çıkıyor. One UI 5.1 ile pencereleri küçültmek veya tam ekrana hızlıca geçiş yapmak mümkün oluyor. Bölünmüş ekranda en sık kullanılan uygulamalar hızlı erişim için ekranın alt kısmındaki araç çubuğuna yerleştiriliyor. Güncelleme DeX kullanıcıları için de bazı iyileştirmeleri beraberinde getiriyor.

Güncelleme Rutinler, moda göre değişen arka planlar, gelişmiş hava durumu widget’ları, daha işlevsel Galeri uygulaması ve gelişmiş görüntü işlemesi gibi yenilikleri de beraberinde getiriyor.

F926BXXU3EWB1 / F926BOXM3EWB1 / F926BXXU3EWB1 versiyon numaralarıyla dağıtma çıkan güncelleme, Şubat 2023 tarihli güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Avrupa’da başlayan dağıtımın yakında diğer bölgelere de ulaşması bekleniyor.

Samsung One UI 5.1 güncellemesini Galaxy A serisine de götürüyor

Samsung One UI 5.1 güncellemesini Galaxy A serisi cihazlarına götürmek için de fazla zaman kaybetmiyor. Şirketin bu sürece Galaxy A73 ile başlayacağı belirtiliyor. Galaxy A33 ve A53 modelleri için de güncelleme dağıtımın yakında başlaması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun