Samsung One UI 4 duyurusunu gelecek hafta yapabilir

Samsung Android 12 tabanlı One UI 4 kullanıcı arayüzünün dağıtımına beklenenden daha erken başlayacak gibi görünüyor. Ünlü duyumcu Ice Universe, Weibo hesabından yaptığı paylaşımda Samsung’un yeni arayüzüyle ilgili ilk bilgileri önümüzdeki hafta paylaşacağını belirtti.

Samsung’un bir tanıtım mı yapacağı yoksa doğrudan bir beta sürüm mü çıkaracağı belirsizliğini koruyor. Ancak şirketin takviminin ilerisinde olduğuna dair dedikodular daha önce gündeme gelmişti. Galaxy S21 serisi için Android 12 güncellemesinin hazırlıklarının haziran ayı itibarıyla başladığı söylenmişti. Daha sonra ise Android 12 tabanlı One UI 4 için hazırlıkların tam kapasite ilerlediği belirtilmişti.

Samsung’un geçtiğimiz yıl S20 serisi için Android 11 güncellemesinin hazırlıklarına temmuz ayının sonlarında başladığı biliniyor. Android 11 için beta programı ise eylül ayında başlamıştı. Hazırlıkların erken başlamasının beta programını erkene çekeceğini tahmin etmek de zor değil.

Samsung’un önümüzdeki ay tanıtacağı yeni katlanabilir telefonlarını ise One UI 3.1.1 kullanıcı arayüzüyle sunması bekleniyor.

Google, Android 12’nin duyurusunu mayıs ayında yapmıştı. Android 12 için ikinci beta sürümü de dağıtıma çıkmış durumda. Samsung’un beta programını ekim ayında başlatması beklense de, şirket bu tarihin bir hayli önüne geçecek gibi görünüyor. Bu mantığa göre, Samsung Galaxy S21 serisinin üyeleri One UI 4 ve Android 12 güncellemesini muhtemelen kasım ayı içinde alabilir.

DJI Mavic 3 sızıntısı çift kamerayı gösteriyor

DJI Mavic 3 drone büyük ihtimalle yakında gözler önüne çıkacak. Merakla beklenen drone'un neye benzeyeceği, internete sızan yeni fotoğraflar sayesinde detaylı bir şekilde görüldü. Sızan...

Redmi Note 11 serisi için 120W şarj desteği doğrulandı

Xiaomi, Redmi Note 11 serisi telefonlarını 28 Ekim'de tanıtacak. Tanıtım için geri sayım sürerken, şirket dikkat çekici bir özelliği de şimdiden duyurdu. Weibo'dan yapılan...

Tim Cook’tan Apple Bağdat Caddesi mağazası paylaşımı

Apple'ın Türkiye'deki üçüncü mağazası ve aynı zamanda ilk sokak mağazası olan Apple Bağdat Caddesi mağazası cuma günü kapılarını müşterilerine açtı. Yurt dışında gördüğümüz Apple...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun