Teknoloji

Samsung N310 Haziran ayı ortalarında Türkiye’de

samsung-n310_db-03-300-x-252Samsung’un geçtiğimiz ay tanıttığı iki netbook’tan birisi olan N310’u bekleyenler sonunda muratlarına eriyorlar. Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre bu yeni netbook Haziran ayı ortalarında satışa sunulacak.

Samsung N310’un özelliklerini tekrar hatırlatacak olursak, HSPA, WiMAX ve WiBro gibi kablosuz erişim platformlarını destekleyen bu netbook’ta dahili mikrofon, kulaklık girişi ve 1.3 megapiksellik kamera bulunuyor. Bluetooth 2.0, üç tane USB 2.0 girişi, üç farklı kart tipini okuyabilen kart yuvası sayesinde dijital fotoğraf makinesinden ya da ses kayıt cihazından içerikleri bilgisayara aktarmak kolaylaşıyor. Windows XP işletim sistemiyle yüklü gelen N310’da Intel Atom N270 1.6 GHz işlemci ve 1 GB DDR2 RAM bulunuyor. 10.1 inç ekranlı bu netbook 4 hücreli ve 6 hücreli batarya seçenekleriyle sunulacak. İlgilenenler ürünle ilgili ayrıntılı bilgileri yazının devamındaki basın bülteninde bulabilirler.

SAMSUNG’DAN YENİ MİNİ DİZÜSTÜ: N310
10,1 inçlik minimalist tasarımlı N310,
LED ekranı ile ön plana çıkıyor…

Tüketicilere yönelik elektronik sektöründe pazar lideri ve BT’de dünya lideri olan Samsung Electronics, taşınabilir bilgisayar ailesini ultra zarif mini dizüstü bilgisayar Samsung N310 ile genişletiyor.

Dünyaca ünlü endüstriyel tasarımcı Naoto Fukasawa tarafından tasarlanan Samsung N310, zarif ve sofistike çizgileri ve performansı ile dikkat çekiyor. Hafif ve minimalist Samsung N310, çizilmeye karşı dayanıklı ekranı, çakıl taşı tasarımlı klavyesi ve fonksiyonelliği ile kullanıcılara sınırsız özgürlük sunuyor. Yenilikçi stil ve teknolojiyi birleştiren Samsung N310 mini dizüstü bilgisayar, ergonomik tasarımı ve dayanıklı yapısı ile kullanım kolaylığı sağlıyor.

LED teknolojisinin kullanılması N310’un ekranının daha ince ve daha parlak olması, ve geleneksel LCD ekranlarına oranla daha az enerji tüketmesini sağlıyor; böylece N310 daha uzun batarya ömrü ve daha fazla özgürlük sunuyor.

Samsung N310, 4 hücreli, 5 saat ömürlü bataryası ya da 6 hücreli 11 saat ömürlü bataryası ile hareket özgürlüğünüzü en üst düzeye taşıyor.

1.23 kg ağırlığı ile (4 hücreli batarya ile) sınıfının en hafif bilgisayarlarından biri olan Samsung N310, çantanızda  da kolayca taşınabiliyor.

Kompakt tasarımlı Samsung N310; kablosuz iletişime uygun yapısı ile HSPA*, WiMAX* ve WiBRO* gibi kablosuz erişim platformlarını kullanarak istediğiniz yerde, istediğiniz zaman kolay Internet erişimi sağlıyor. N310, dahili mikrofon, kulaklık girişi ve 1.3 megapiksel kamera ile arkadaşlarınız ve ailenizle IP üzerinden ses bağlantısı kurmanıza ve görüntülü iletişime olanak veriyor.

Samsung N310, üç farklı kart tipini okuyabilen kart yuvası, 3 USB girişi ve Bluetooth 2.0 teknolojisi ile fotoğraf makinesinden ya da ses kayıt cihazından verilerinizi hızlı bir şekilde alabilmenize olanak sağlıyor.

Samsung N310 mini dizüstü bilgisayar, Haziran ayı ortası itibarı ile Türkiye’de satışa sunulacak.

N310’un öne çıkan özellikleri

Intel® AtomTM işlemci
Intel’in en ufak ve hafif işlemcisi, mini dizüstü bilgisayarlar için özel olarak tasarlandı. Tamamen mikro mimarinin kullanıldığı Intel® AtomTM işlemciler, enerji etkinliğini artırıyor ve bu sayede batarya ömrünü uzatıyor. Aynı zamanda daha fazla mobil performans ve sisteme yanıt verme özelliği sunuyor.

Microsoft Windows® XP Home
Birçok multimedya özelliği ile donatılmış olan Windows XP Home Edition dizüstünüzün gerçek potansiyelini kullanabilmenizi hedefler. Özellikle evde kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olan Windows XP Home Edition dijital çağın heyecan veren deneyimlerini parmaklarınızın ucuna taşıyor. Dijital resimlerden, müzik parçalarına, videolardan kendinize ait ev ağı kurmanıza kadar birçok uygulamada Windows XP Home Edition dijital çağa kolay geçişinize yardımcı oluyor.

Yaşam tarzını öne çıkaran tasarım
Ünlü Japon tasarımcı Natao Fukusawa tarafından tasarlanan, yenilikçi tarz ve teknolojileri birlşetiren Samsung N310, sıcak ve zarif yapısı ile stiline önem veren kullanıcılar için mükemmel bir seçim.

Endüstri lideri teknolojisi
Güçlü ve ergonomik bir tasarımın yüksek teknoloji ile birleşimi… Samsung N310, dayanıklı dış yüzeyi ve minimalist tasarımı ile kolay ve rahat bir kullanım sağlarken, istediğiniz yerde keyifli bir deneyim yaşatıyor.

Uzun ömürlü batarya
4 hücreli batarya ile 5 saat, 6 hücreli batarya ile 11 saat kullanım olanağı sunan N310, maksimum özgürlük sağlıyor. LED ekranı ve optimize edilmiş performans özellikleri size istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme özgürlüğü veriyor.

Hafiflik ve taşınabilirlik
10.1 inçlik, 4 hücreli batarya ile 1.23 kilogram ağırlığındaki N310’u taşımak daha kolay… Samsung N310, sınıfının en hafif bilgisayarlarından biri olmasına rağmen, maksimum performans sağlıyor.

Minimalist
Samsung N310’un zarif ve kusursuz tasarımı, çizilmeye karşı dayanıklı ekranı ve çakıl taşı tasarımlı klavyesi kolay ve rahat kullanım sağlıyor.

Anında iletişim
N310, modern bağlantının geldiği en önemli nokta olan kablosuz iletişime uygun yapısı ile HSPA*, WiMAX* ve WiBRO* gibi kablosuz erişim platformlarını kullanarak istediğiniz yerde istediğiniz zamanda kolayca internet erişimi sağlıyor. Dâhili mikrofonu, kulaklığı ve kamerası her yerde IP üzerinden sesli görüşme yapabilmenize olanak tanıyor.

Büyük klavye
Yazı yazmayı kolaylaştıran, PC tarzındaki klavye ve küçük formuna rağmen optimize edilmiş tuşlar, Samsung N310 kullanıcılarına yazı yazma keyfini tam anlamıyla yaşatıyor. N310, masaüstü bilgisayarların %93’ünde kullanılan 17.6 milimetre tuş alanı ile daha zevkli ve keyifli bir kullanım standardı sağlıyor. Çok daha hızlı ve daha az hatalı bir şekilde yazı yazılabiliyor.

Sağlıklı çalışma ortamı
Daha sağlıklı bir bilgisayar kullanım standardı yaratmak amacıyla Samsung N310’un klavyesinde anti bakteriyel malzeme kullanılıyor. Böylece, N310’un üzerinde bakteri ve virüs üremesi imkânsız hale gelerek daha hijyenik bir çalışma ortamı yaratılıyor.

Bağlantınız kesilmesin
N310’da bulunan 1.3 megapiksel’lik dâhili kamera, sevdiklerinizle görsel ve işitsel olarak bağlantıda kalmanızı sağlıyor.

Kolay veri transferi
Samsung N310 ile veri paylaşımı kolaylaşıyor. N310, üç farklı kart tipini okuyabilen kart yuvası, 3 USB girişi ve Bluetooth 2.0 +EDR teknolojisi ile her türlü modern fotoğraf makinesi, çevre birimi ya da ses kayıt cihazından verilerin hızlı bir şekilde transfer edilmesine olanak sağlıyor.

Çevre dostu
Samsung’un kendi sertifikasyon markası (ECO) çevre dostu özellikleri garanti eder. Bu özellikler arasında, tehlikeli madde ve materyallerin çıkarılması, etkin kılınmış enerji tüketimi ve çevreye daha duyarlı materyallerin kullanımı yer alır.

Garanti
Tüm bu üstün özellikler bütün Samsung dizüstü bilgisayarları için geçerli olan sınıfının en gelişmiş garanti hizmetleri ile destekleniyor. Dizüstü bilgisayarda bir arıza ya da hatanın oluşması durumunda Samsung’un uluslararası garanti altyapısının hizmetleri devreye giriyor ve kullanıcıların en kısa zamanda işlerine geri dönmeleri için ürünü alarak hızlı bir şekilde onarıyor ve geri veriyor.

Samsung Electronics Hakkında:
Samsung Electronics, 105 milyar dolarlık 2007 konsolide cirosu ile yarı-iletken, telekomünikasyon, dijital medya ve dijital uyum teknolojilerinde dünya lideridir. Dijital Medya – İletişim ve Donanım Çözümleri olmak üzere iki ana iş kolu üzerinde yoğunlaşan Samsung Electronics’in 62 ülkede, 134 ofisi ve yaklaşık 150 bin çalışanı bulunmaktadır. Dünya çapında en hızlı büyüyen global markalardan biri olarak tanınan Samsung Electronics; dijital TV, hafıza çipleri, cep telefonu ve TFT-LCD teknolojilerinde lider üreticidir. Ayrıntılı bilgi için www.samsung.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Samsung N310 Özellikler

İşlemci Intel® ATOMTM Processor N270 (1.60GHz, 533MHz, 512KB)
İşletim Sistemi Genuine Microsoft Windows® XP® Home (SP3)
Hafıza 1GB (DDR2 / 1GB x 1)
LCD 10.1″ WSVGA (1024 x 600) SuperBright© Gloss LED arka ışık
HDD 80GB / 160GB (5400 rpm SATA)

16GB (SSD)*

Grafik işlemci Intel GMA 950 (dahili)
Kablosuz LAN – 802.11b/g/n*

– Bluetooth 2.0 + Geliştirilmiş iletim oranı*

– HSPA*/ WiMAX*/ WiBRO*

LAN 10/100 Ethernet
I / O Portlar – 3-in-1 Kart Okuyucu (SD, SDHC, MMC)

– 3 x USB 2.0

– 1 x Kulaklık çıkışı

– 1 x Dahili mikrofon

– 1 x Mikrofon girişi

– 1 x VGA Port

– 1 x RJ45 (LAN)

Multimedya 1.3 Megapiksel Web Kamera
Batarya ömrü 4 Hücreli (4400mAh) Lityum iyon – 5 saaten fazla*

2.7 saaten fazla video oynatım ile

6 Hücreli (8850mAh) Lityum iyon – 11 saaten fazla*

6.2 saatten* video oynatım ile

Klavye 84 Tuş (Avrupa ve diğer ülkeler),  17.6mm alan  (Masa üstü bilgisayarların 93%’de olduğu gibi )

83 Tuş (Amerika, Güney Kore ve CIS)

Hoparlör 3W Stereo Hoparlör (1.5 Watt x 2 )
Boyutlar (E x B x Y) 262 x 184.5 x 28.0mm
Ağırlık 1.23 kg (4 hücreli pil ile)

1.35 kg (6 hücreli pil ile)

Garanti 1 Yıl Uluslararası geri alma ve değiştirme garantisi*


*Fabrika çıkışı özellikleri dayanarak verilen bilgilerdir. Hata ve eksik bilgiler kabul edilebilir. Pil ömrü Battery Mark firmasının ölçümlerine dayanarak belirlenmiştir ve kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Garanti şartları ülkeden ülkeye değişmektedir ve satış kayıtları garanti için gereklidir. İşletim sistemi HDD boyutunda değişiklere yol açabilir.

İLGİLİ HABERLER