Samsung mobil tasarım biriminin başına eski bir Mercedes-Benz tasarımcısını getirdi

Samsung mobil bölümünün artık yeni bir tasarım şefi var. Geçtiğimiz cuma günü şirket Hubert H. Lee’nin, amiral gemisi Galaxy S serisi telefonlar da dahil olmak üzere Samsung’un en bilinen ürünlerinden bazılarını tasarlamaktan sorumlu birim olan Mobile eXperience (MX) Tasarım Ekibinin başına atandığını duyurdu.

Lee, otomobil üreticisinin Çin ve ABD’deki tasarım ekiplerine liderlik ettiği bir görev olan Mercedes-Benz China’nın baş tasarım sorumlusu olarak çalıştıktan sonra elektronik devine katıldı. Samsung, “Onun benzersiz ve ileri görüşlü bakış açısı, kullanıcıların bildiği ve sevdiği farklı tasarım ahlakını temel alarak Galaxy’nin görünümünü ve hissini şekillendirmeye yardımcı olacak.” dedi.

Lee’nin Samsung ürünlerinde iz bırakmaya başladığını görmemiz muhtemelen en az bir yıl alacak. Şirketin bir sonraki Galaxy S serisi telefonlarının gelen ilk sızıntıları, bunların önceki Galaxy S22 modellerine çok benzeyeceklerini gösteriyor.

Samsung mobil birimine yeni şef gelse de tasarımda büyük değişiklikler olmayabilir

Üstelik akıllı telefon geliştirme zaman çizelgelerinin işleyiş şekliyle, Samsung muhtemelen 2024 amiral gemisi için yeni bir tasarım üzerinde karar kıldı. O zaman bile dramatik değişiklikler beklemeyin; tasarım açısından bakıldığında, telefon şirketleri on yıldan fazla bir süredir güvenli bir alanda oynamayı tercih ediyor.

Yine de Samsung mobil cihaz tasarımlarından sorumlu olacak Lee, Evans Hankey‘nin Jony Ive’ın ayrılmasından sonra Apple’da yaptığı gibi, Samsung’un tasarım formülünde küçük ama anlamlı değişiklikler için fark yaratabilir.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun