Samsung Members müşteri hizmetlerini kolaylaştırmaya çalışıyor

samsung members

Tüm güzelliklerine rağmen, akıllı telefonlar kimi kullanıcılar için gereğinden fazla sıkıntıya sebep olabiliyor. Oldukça yetenekli ve güçlü olsalar da, Samsung’un Galaxy serisi Android telefonları karmaşıklıklarıyla biliniyor. Google’dan yapılan aramaların yetersiz kaldığı ve teknolojiyle yakından ilgilenen arkadaşın ulaşılamadığı zamanlarda kullanıcılarının çaresiz kalmasını istemeyen Samsung, Members adını taşıyan uygulamasıyla Galaxy cihaz sahiplerinin yaşadıkları sorunlara doğru kişilerden doğru yanıtlar almasını amaçlıyor.

Samsung Members ismi, kulağa ilk başta sadece belli bir grubun erişebileceği özel bir servis gibi geliyor. Ancak bunun tam aksine, uygulamayla tüm Galaxy sahiplerinin diledikleri konuda ve farklı biçimlerde yardım alması mümkün oluyor.

Sorunlarını tek başına çözmeyi sevenler için uygulamada çok sayıda “Sıkça Sorulan Soru” bulunuyor. Bu sorularda aradığı cevabı bulamayanlar ise “Galaxy Uzmanı” aracılığıyla direkt olarak yaşadığı probleme ilişkin bir çözüme erişebiliyor. Kullanıcılar, diledikleri takdirde bir müşteri hizmetleri temsilcisiyle canlı biçimde iletişim kurabiliyor. En son çare olarak, uygulama aracılığıyla telefonun kontrolü uzaktan çözüm için uzmanlara bırakılabiliyor. Bunun kullanıcı izniyle gerçekleştiğini belirtmekte fayda var.

Samsung Members uygulamasında bulunan geri bildirim seçenekleri ise kullanıcıların gördükleri hataları ve şüpheli aktiviteleri bildirmesini sağlıyor. Topluluk bölümü ise Galaxy kullanıcılarının birbirleriyle ipucu ve sorun çözümü paylaşımında bulunduğu bir tür forum niteliği taşıyor. Kullanıcılar, Öneriler bölümüyle fikirlerini Samsung’a iletebiliyor.

Şu an için Çin, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya ve Rusya gibi ülkelerden erişilebilen uygulamanın kapsama alanının önümüzdeki dönemde genişletilmesi planlanıyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...